KAMİL MERT’İN ÖLÜMÜNE ÇİFTE SORUŞTURMA « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 23:17

KAMİL MERT’İN ÖLÜMÜNE ÇİFTE SORUŞTURMA

KAMİL MERT’İN ÖLÜMÜNE ÇİFTE SORUŞTURMA
Son Güncelleme :

13 Ocak 2015 - 14:53

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde 8’inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Kamil Mert Cemiloğlu’nun okuduğu okulun bahçesindeki 1.5 metrelik çukura düştükten sonra iç kanama geçirip ölmesiyle ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı. İl Sağlık ve Milli Eğitim müdürlüklerince görevlendirilen müfettişler, okulda ve dikiş attıktan sonra Cemiloğlu’nu taburcu ettiği iddia edilen Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde inceleme başlattı.

Yatılı Bölge Ortaokulu’nda geçen cuma günü meydana gelen olayda iddiaya göre 8’inci sınıf öğrencisi Kamil Mert Cemiloğlu, okulun bahçesine kalorifer tesisatı tamiri için açılan 1.5 metre derinliğindeki çukura düştü. Okul yöneticileri tarafından götürüldüğü Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde sağ bacağındaki yaraya dikiş atılan Cemiloğlu taburcu edilip evine gönderildi. Bir süre sonra fenalaşan Cemiloğlu, ailesi tarafından Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada yapılan tetkiklerinde iç kanama geçirdiği belirlenen Kamil Mert Cemiloğlu, sevk edildiği İskenderun Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Adana Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edilen Cemiloğlu, göz yaşları arasında Kuşaklı Mahallesi’ndeki mezarlığa defnedildi. Amca Ahmet Cemiloğlu, “Yeğenim Kamil Mert okulda, inşaat halinde olan bir çukurun içine düşüyor. Olaydan sonra oradaki görevliler tarafından acile götürdüklerinde çocuğun çukura düştüğü söylemiyorlar. Çocuğun ayağını bir kalorifer demirine çarptığını söyledikleri için pansumanı yapılarak taburcu ediliyor. Biz de çocuk fenalaşınca tekrar hastaneye götürdük. Hastanede iç kanama geçirdiği tespit edilince İskenderun Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Yapılan müdahaleye rağmen yeğenim kurtarılamadı.”

Eski Kuşaklı Mahallesi Muhtarı, AK Parti Reyhanlı Belediye Meclis üyesi Hasan Cemiloğlu’nun oğlu Kamil Mert Cemiloğlu’nun ölümüyle ilgili Adli soruşturmanın yanında okul ve hastanede de idari soruşturma başlatıldığı belirtildi. Olayın ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce görevlendirilen müfettişler okula giderek öğrencinin düştüğü çukurda incelemelerde bulundu. Hatay il Sağlık Müdürlüğü de Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne de müfettiş gönderdi. Her iki kurum tarafından başlatılan idari soruşturma çerçevesinde müfettişlerin incelemelerinin devam ettiği bildirildi.

Gizem Gazetesi olarak Kamil Mert Cemiloğlu’na Allah’tan rahmet kederli ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz. Mekanın Cennet Olsun…

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.