Kanalların Temizlenmesini İstiyorlar « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 09:56

Kanalların Temizlenmesini İstiyorlar

Kanalların Temizlenmesini İstiyorlar
Son Güncelleme :

16 Ağustos 2016 - 9:30

Bu Haber 17 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi Gültepe Mahallesi sakinleri, evlerinin yanından ve bazılarının da altından geçen, kışın tıkanma nedeniyle taşan, yazında susuzluk yüzünden pis kokan kanalların temizlenmesini istiyor.
Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ise yaptığı açıklamada DSİ ile proje hazırlayarak sorunu çözeceklerini söyledi.
Gültepe Mahalle Muhtarı Hüseyin Filiz, kanalların kışın taşarak sele neden olduğunu, yazın ise susuzluk yüzünden pis koku saçtığı için vatandaşların rahatsız olduğunu söyledi. Birçok defa yetkililere başvuruda bulunduklarını belirten muhtar Filiz, “Mahallemiz içerisinden geçen kanallar kışın taşarak sele neden oluyor. Yazın kuruduğu ve yeterli akar suyu olmadığı için çevreye pis koku saçıyor. Evlerimizin yanından ve birçoğunun da altından geçen kanalların temizlenerek sağlıklı ortama kavuşmak istiyoruz” dedi.
Mahalle sakinlerinden Suphi Güzel, mahalledeki kanalın temizlenmesini isteyerek, pis kokudan duramadıklarını ve rahatsız olduklarını söylerken, Fatma Avlar ise kanalda toplanan pis suyun yaşamlarını olumsuz etkilediğini belirtti.
ŞANVERDİ, PROJE HAZIRLANIYOR
Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Gültepe Mahallesi’ndeki kanalların temizlenmesi için DSİ ile proje hazırlayacaklarını, mahalledeki soruna çözüm bulacaklarını söyleyerek, “Yılların sorunudur. Yıkılması gereken yapılar var. Mahalle halkının sorunun çözümüne destek olması gerekir. En kısa sürede soruna çözüm bulacağız” dedi.
(Haber Merkezi)
59hüseyin filizhüseyin şanverdi

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.