Kandemir: Millet liderinin yanında kenetlendi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 05:54

Kandemir: Millet liderinin yanında kenetlendi

Kandemir: Millet liderinin yanında kenetlendi
Son Güncelleme :

21 Ocak 2020 - 9:22

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’in başkanlığında AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, AK Parti Milletvekilleri, MKYK üyeleri, ilçe belediye başkanları ile partililerin katılımıyla İskenderun’da AK Parti Hatay Ocak ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.
Partililere seslenen Kandemir, konuşmasının başında HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yazdığı kitaptan sahnelenen tiyatro oyunu eleştirdi. Kandemir, “Biz senin yazdığın tiyatroyu izledik. Sen kandan, savaştan, gözyaşından beslenirsin. Senin yazacağın tiyatronun merkezinde barış olmaz, kardeşlik olmaz, esenlik olmaz, birlik olmaz, beraberlik olmaz” dedi. Daha sonra dış politikaya değinen Kandemir, Libya tezkeresi üzerinden muhalefeti sert sözlerle eleştirdi. Kandemir, “Biz milli mücadele veriyoruz diye bas bas bağırırken, Dışişleri Bakanımız tek tek gidip muhalefeti bilgilendirirken, gelin bir kerede milletin yanında durun derken, yine ortaklaştılar ve karşımıza cephe oluşturdular” dedi.
Kandemir, konuşmasının devamında, “15 Temmuz’da başaramayanlar aradan zaman geçti bu sefer dediler ki ‘Bu millet paraya tamah eder. Eğer bunların ekonomisiyle oynarsak diz çöker’. Ve bir saldırı başladı. Bir saldırı başladı ki dolar 20 lira olacak diyenleri duyuyorduk o günlerde. Yine başaramadılar. Avuçlarını ovuşturdular, avuçlarını ovuşturduklarıyla kaldılar. Allah’a hamdolsun yaralandık mı? Yaralandık ama diz çöktüremediler. Mesele ne biliyor musunuz? Saldırı insanımıza değil, esasında milletin aziz ruhuna. Saldırı bir kişiye değil, bu milletin inancına. Başaramadılar. Bu necip millet birliğini, beraberliğini, izzetini, şerefini, bağımsızlığını muhafaza etti ve liderinin yanında kenetlendi o günleri geride bıraktı. Şimdi önümüzde güzel günler var” açıklamalarında bulundu.
YELOĞLU: TÜRKİYE ARTIK SIRADAN BİR ÜÇÜNCÜ DÜNYA ÜLKESİ DEĞİLDİR
Toplantıda söz alan AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu ise “Suriye’de ne işiniz var diyen zihniyet bu defa da Libya’da ne işiniz var diye tutturmaktadır” diyerek tepkisini ortaya koydu. Yeloğlu, “Türkiye artık sıradan bir üçüncü dünya ülkesi değildir. AK Parti iktidarında 80 yıldır yapılmayan icraatlar yapılmıştır. Hizmetler üçe katlanmıştır. Artık dünyada uydu devletçiği değiliz. Sözü dinlenen, ağırlığı olan, müzakere masalarının vazgeçilmezi olan bir ülke var. Bugün savunma sanayinde yüzde 70 yerli üretim kullanarak bağımsızlık yolunda çok önemli mesafeler aldık. Artık ordumuz dünyanın en caydırıcı ordularından biri olarak barışa hizmet ederken bir yandan da dosta güven düşmana korku vermektedir” dedi.
Yeloğlu daha sonra Hatay’a yapılan hizmetleri anlattı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Hatay temaslarında gerçekleşen hizmetleri anlatan Yeloğlu, AK Parti olarak Hatay’a hizmet etmeye devam edeceklerinin altını çizdi. Yapılan konuşmaların ardından toplantı basına kapalı bir şekilde devam etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.