KAŞIKÇI ”BELEN’DEKİ YOĞUNLUK TÜM HATAY’IN ORTAK ÇİLESİ” - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

8 Aralık 2023 - 06:04

KAŞIKÇI ”BELEN’DEKİ YOĞUNLUK TÜM HATAY’IN ORTAK ÇİLESİ”

KAŞIKÇI ”BELEN’DEKİ YOĞUNLUK TÜM HATAY’IN ORTAK ÇİLESİ”
Son Güncelleme :

01 Haziran 2021 - 9:05

Bu Haber 25 kez okunmuştur.
reklam

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Belen şehir merkezindeki trafik yoğunluğunun giderilmesi amacıyla bir takım önerilerden bulundu. Asıl çözümüm İskenderun-Antakya Otoyolu olduğunu belirten Kaşıkçı, Vatandaşların toplu ulaşıma yönlendirilmesini ve belli saatlerden ağır tonajlı araçlara kontrollü izin verilmesi gerektiğini belirtti.
TRAFİK DURMA NOKTASINA GELMEKTEDİR
MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı konuyla ilgi yaptığı açıklamada: “Belen şehir merkezindeki trafik yoğunluğu tüm Hataylı hemşerilerimizin ortak çilesi haline dönüşmüştür. Özellikle yaz aylarında günün belli saatlerinde trafik durma noktasına gelmektedir. Trafik yoğunluğu beraberinde can kaybına yol açan kazalara da sebebiyet vermektedir.
BU RAKAMLAR YILLIK ORTALAMAYI TEMSİL EDİYOR
Geçtiğimiz yıl verilerine göre Belen ilçemizden geçen taşıt sayısı günlük ortalama 27.384’tür.
Bu sayının türlere göre dağılımı ise ;Otomobil: 20.999, Orta Yüklü Taşıt:2.500, Otobüs:254, Kamyon:1.817, Tır: 1.815, Ağır Taşıt: 13. Bu rakamlar yıllık ortalamayı temsil ediyor.
İSKENDERUN-ANTAKYA OTOYOLU
Oysa yaz aylarında bu sayıların 40 bin seviyesine dayandığını bilmekteyiz. Bu güzergahta trafik yükünü azaltacak olan elbette alternatif bir yol çalışması olan İskenderun-Antakya Otoyolundan başkası değildir.
VATANDAŞLARIMIZ TOPLU ULAŞIM YÖNLENDİRİLMELİ
Ancak bu yolun başlaması ve bitmesi zaman alacağından başka alternatifleri devreye sokmak gerekmektedir. Bu alternatiflerden ilki vatandaşlarımızı toplu ulaşım araçlarına yönlendirmektir.
AĞIR TONAJLI ARAÇLARA KONTROLLÜ İZİN
İkinci önerimiz ise gün içerisinde trafiğin çok yoğun olduğu 16:00 ile 19:00 saatleri arasında ağır tonajlı araçlara kontrollü izin vermek. En azından bu görüşün kamuoyunda bir süre tartışılmasının doğruyu bulma adına faydalı olacağına inanmaktayız.”dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.