KAŞIKÇI: DENETİMSİZLİK YERLİ ÜRETİCİYE ZARAR VERİYOR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Mayıs 2022 - 13:38

KAŞIKÇI: DENETİMSİZLİK YERLİ ÜRETİCİYE ZARAR VERİYOR

KAŞIKÇI: DENETİMSİZLİK YERLİ ÜRETİCİYE ZARAR VERİYOR
Son Güncelleme :

24 Ağustos 2020 - 17:50

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı TBMM’de düzenlediği basın toplantısı ile Hatay’da bulunan Zeytin ve Pamuk Üreticilerinin sorunlarını bir kez daha gündeme taşıdı. Kaşıkçı Afrin’den gelen Zeytin yağının denetimsizlik yüzünden yerli üreticiye zarar verdiğini, Altınözü ilçesinin diğer ilçelere oranla daha az destek aldığını ve Pamuk Üreticilerinin desteklenmesi konusundaki çözüm önerilerini paylaştı.
Milletvekili Kaşıkçı yaptığı açıklamasında; “Hatay da yaklaşmakta olan Zeytin ve Pamuk Hasadı ile ilgili bazı tespitlerimizi sizler aracılığı kamuoyu ile paylaşmak isterim. Öncelikle Zeytin üreticilerimizin sıkıntı ve talepleri ile sözlerime başlamak istiyorum. Hatay Zeytin üretimi noktasında geçtiğimiz yıl itibari ile Türkiye’de 6. Sırada yer almaktadır. Yine zeytinyağı üretiminde ise Türkiye üretiminin nerede ise tek başına %15İni ilimiz karşılamaktadır. Bu rakamlar dahi sektör de Hatay’ın ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu göstermektedir. Bölgemizde ki zeytin üreticimizin en büyük problemi Afrin bölgesinden ülkemize giren zeytinyağının kendi iç piyasamızda üreticimiz aleyhine oluşturduğu durumdur.” İfadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.