KAŞIKÇI: DEV YATIRIM ZAMANA KURBAN EDİLMEMELİ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Mart 2023 - 07:15

KAŞIKÇI: DEV YATIRIM ZAMANA KURBAN EDİLMEMELİ

KAŞIKÇI: DEV YATIRIM ZAMANA KURBAN EDİLMEMELİ
Son Güncelleme :

26 Ocak 2023 - 17:49

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili Lütfi, Kaşıkçı, Reyhanlı Barajının 1. Etap Kapalı Sistem Sulama Kanalı yapım işinin zamana kurban edilmeden başlatılmasını istedi.
Milletvekili Kaşıkçı, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Akif Balta’ya hayırlı olsun demek için makamında ziyaret etti. Görüşmede DSİ tarafından Hatay’da yürütülen çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını aktaran Milletvekili Kaşıkçı görüşmede özellikle ihalesi yapılan Reyhanlı Barajının 1. Etap Kapalı Sistem Sulama Kanalı işinin ihalesi yapılmış ve yapım işinin en kısa süre içerisinde başlatılmasını istedi.
Yapım işinde süreci yakından takip ettiğini aktaran Milletvekili Kaşıkçı şunları söyledi “DSİ Genel Müdürü Sn. Mehmet Akif Balta Bey’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Hatay üzerine verimli bir istişare gerçekleştirdik. Reyhanlı Barajının 1. Etap Kapalı Sistem Sulama Kanalı işinin ihalesi yapılmış ve yapım işini de Hataylı bir firma almış (İNTAŞ) bulunmaktadır. Kanal inşaatı için gerekli olan borular kurum tarafından firmaya teslim edilmiş durumdadır. Bu saatten sonra bizim yüklenici firmadan beklentimiz biran önce, zaman kaybetmeden, bahane üretmeden iş makinalarını ve boruları Amik Ovasına indirmesi ve imalata başlamasıdır. Bu dev yatırım zamana kurban edilmemelidir. Bizlerde sürecin yakından takipçisi olmaya devam edeceğiz”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.