KAŞIKÇI “HATAY’DA İNSANLARI SUSUZ BIRAKMAK ÖNEMLİ BİR MEZİYET” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 15:01

KAŞIKÇI “HATAY’DA İNSANLARI SUSUZ BIRAKMAK ÖNEMLİ BİR MEZİYET”

KAŞIKÇI “HATAY’DA İNSANLARI SUSUZ BIRAKMAK ÖNEMLİ BİR MEZİYET”
Son Güncelleme :

29 Mart 2021 - 18:36

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın ve HATSU’nun her fırsatta vurguladığı kuraklık tehdidine örnekle tepki gösterdi.
Kaşıkçı: “Dağlarından denizlere dökülen onca deresi olan bir memlekette yazın insanları susuz bırakmak önemli bir meziyet.” dedi.
SUYU VERİMLİ KULLANMALIYIZ DEMİŞ
MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “CHP’li Belediyeler İzmir’de “Su Zirvesi” adı altında bir araya gelmişler. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı da toplantıya katılmış ve kuraklık tehdidine işaret ederek “suyu verimli kullanmalıyız demiş”
8 YILDIR SU TUTAMIYOR
Suyu verimli kullanmalıyız diyorsun ama Hatay Büyükşehir Belediyesine bağlı Yayladağı’ndaki Kızılçat Göleti gövdesindeki çatlaktan dolayı 8 yıldır su tutamıyor. Milyonlarca para harcanıp yapılan gölet gövdesindeki çatlak tamir edilmediğinden dolayı atıl durumda.
HATAYLILARDAN DAHA İYİ KİMSE BİLEMEZ
Ayrıca konuşmanızda “Tüm bakan ve yöneticilere sesleniyorum siyaseti bir kenara bırakalım su meselesi çok önemli” demişsiniz. Söylediğinize bende katılıyorum. Suyun ne kadar önemli bir konu olduğunu yazın 4 ay susuzluktan yanan Hataylılardan daha iyi kimse bilemez. Dağlarından denizlere dökülen onca deresi olan bir memlekette yazın insanları susuz bırakmak önemli bir meziyet”dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.