Kaşıkçı, Hatay’ın Ankara’daki sesi olmaya devam ediyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Ocak 2022 - 22:50

Kaşıkçı, Hatay’ın Ankara’daki sesi olmaya devam ediyor

Kaşıkçı, Hatay’ın Ankara’daki sesi olmaya devam ediyor
Son Güncelleme :

18 Mart 2021 - 18:30

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

Dönem Hatay Milletvekili ve Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hatay’ın gündemine gelen projeleri ulusal çapta duyurmaya devam ediyor.
Kaşıkçı, son olarak komisyonda yaptığı konuşmada Amanos Tüneli projesinin bitirilmesini, Hatay Havalimanı’na da Tayfur Sökmen isminin verilmesini istedi.
Vekil Kaşıkçı, yaptığı konuşmada, “Ulaştırma konusunda en büyük handikapımız Amanos Dağları’dır. 9 ilçemizin Türkiye’ye açılış kapısı Belen geçididir. Şu an Hatay’da ulaşımın yükünü tek başına kaldırmaya çalışıyor. Günde 40-5- bin araç geçiyor. Kışın olumsuz hava koşulları dolayısıyla, yazın ise yoğunluk nedeniyle ulaşımda aksaklık yaşanıyor. Otoyol inşaatımız vardı. Bir an önce otobanın Antakya ve Cilvegözü’ne kadar ulaşması lazım. Yaklaşık 900 bin nüfus taşınacak. 2015 yılından itibaren Hatay’ın gündemine gelen Hassa-Dörtyol arasındaki Amanos Dağları’nın tünel ile geçilmesiydi. Ancak seçim döneminde gündeme gelen, daha sonra da rafa kaldırılan proje oldu. Bu proje siyasetüstü hale gelecek bir proje. K. Maraş ve Gaziantep illeri de yakından ilgilendiriyor. Körfezde sıkışan işadamları da yeni alanlar bulacak. Binlerce gencimizin istihdamı için çok önemli. Suriye’de karışıklıklar bitince oradaki ticaretin de bu tünel ile canlanacağı herkes tarafından biliniyor. 2021 yılında biteceği söylendi. 31 km bölünmüş yol, 19 km de tüp geçit olacak dendi. Tünelin ismi için biz öneride bulunduk. 19 Aralık İlk Kurşun Tüneli olsun dedik. Hatay Havalimanı’nın isminin de milli mücadele kahramanımız İlk ve tek Cumhurbaşkanı’mız olan Tayfur Sökmen’in adının verilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.