KAŞIKÇI, HATAY’IN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIDI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

21 Ekim 2021 - 02:26

KAŞIKÇI, HATAY’IN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIDI

KAŞIKÇI, HATAY’IN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIDI
Son Güncelleme :

06 Kasım 2018 - 9:06

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hatay’ın medeniyetlerin beşiği olduğunu ifade ederek Suriye’de yaşanan gelişmelerden etkilendiğini söyledi.
Hatay’ın çözülemeyen sorunlarına değinen Kaşıkçı, TBMM genel kurulunda şu açıklamalarda bulundu: “Hatay, gerçekten medeniyetler eşiği ve medeni insanların bir arada huzur ve barış içerisinde yaşadığı bir ilimiz. Biraz önce sayın milletvekillerimizin de ifade ettiği gibi 81 vilayetimizle aynı sıkıntıları yaşamakla birlikte Suriye’de yaşanan gelişmelerden sonra bir Suriyeli sığınmacılar meselesi, Hayat’ın mevcut sıkıntılarının, problemlerinin üzerine ek olarak gelmiştir.
Hatay’da muhakkak yapılan güzel işler var ancak şunu belirtmek isterim ki öncelikli olarak bir baraj problemimiz var, Reyhanlı Barajı problemimiz. Bu problem artık sadece çiftçinin meselesi değil, tüm Hatay’ın meselesi hâline geldi.
Onun dışında, Hatay’da ne zaman başladığını tüm Hataylıların unuttuğu Antakya ile Altınözü ve Antakya ile Yayladağı arasındaki yollarımızın bir an önce yapılması gerekiyor. Artık 21’inci yüz yılda Türkiye’nin dört bir yanında çok güzel bölünmüş yollar, viyadükler, tüneller yapılıyor ancak bu hizmetlerin biz Hatay’a gelmesini de hassaten istiyoruz.
Hatay’da yine, Maraş, Gaziantep ve Hatay illerimizin hepsinin ortaklaşa, bir bütün hâlinde değerlendirdiği büyük bir proje var. Bu proje, Hassa ilçemizle İskenderun-Dörtyol arasında Amanos Dağlarının bir tünelle açılması projesi. Üzülerek söylüyorum, bu proje yıllardır siyasete malzeme oluyor. Bu proje aslında şehrimizin, bölgemizin dört gözle, büyük bir umutla beklediği bir proje. Bu proje sayesinde on binlerce gencimiz istihdam edilecek. Bu proje sayesinde üretilen ürünlerimiz sadece Hatay’ın değil, Gaziantep’in ve Maraş’ın da ürettiği, alın teriyle ürettiği ürünler çok kısa bir yolla İskenderun Limanı’na gelecek.
Üç dakikayla bitmeyecek problemlerimiz var. Biz bu problemlere samimiyetle yaklaşılmasını bekliyoruz.” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.