KAŞIKÇI: İĞNE ALINACAKSA HATAY’DAN ALINSIN! - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 09:49

KAŞIKÇI: İĞNE ALINACAKSA HATAY’DAN ALINSIN!

KAŞIKÇI: İĞNE ALINACAKSA HATAY’DAN ALINSIN!
Son Güncelleme :

21 Aralık 2018 - 9:45

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

TBMM Genel Kurul Görüşmelerinde Milliyetçi Hareket Partisi Adına kürsüye çıkan Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı çevre illere yapılan yatırımların Hatay’a da uzatılmasını ve kentte devam eden Devlet yatırımlarının biran önce bitirilmesini istedi.
Hatay’ın ve Hataylıların üretmek istediğinin altını çizen MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, Afrin’in yeninden yapılanma sürecinde gerekli olan toplu iğnenin dahi Hatay’dan alınması gerektiğini söyledi.
Kürsüde Hatay’ın tüm ilçelerinin ayrı bir değer ve Türkiye’ye ayrı bir katma değer kattığını aktaran Milletvekili Kaşıkçı bu ilçelerin Devletten beklentilerini tek tek sıraladı.
HATAY ORTADOĞUNUN HERHANGİ BİR ŞEHRİ DEĞİLDİR
Hatay’da yeni yatırımları planlanırken Hatay’ın neye ihtiyaç duyduğunu Hataylıların Devletten ne istediği muhakkak göz önünde bulundurulmasını isteyen Milletvekili Kaşıkçı “ Hataylılar en güzeline layıktırlar. Hatay ortalama her ilimizde bulunan ihtiyaçların yanında Suriye ile Türkiye arasında yaşanan problemler ile birlikte gelen ekstra sorunlar yumağı ile baş etmeye çalışıyor. Hatay üretmek istiyor. Ürettiği ile katma değer yaratıp Türkiye ekonomisine katkı sağlamak istiyor. Hataylı çalışmak istiyor. Çalışıp, kazanıp mutlu olmak istiyor. Hatay bölge illerindeki yatırımları izliyor. Oralara yapılan yatırımlara gıpta ile bakıyor. Kısaca Gaziantep, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Adana’daki devlet yatırımlarının artık Hatay’a da gelmesini sabırsızlık ile bekliyor. Hatay bir Ortadoğu Ülkesinin herhangi bir şehri değildir. Hatay her dönem Devletinin yanında dimdik durmuş Vatanı ve Milleti adına her türlü bedeli göze almış ve yeri geldiği zamanda bedelini ödemiş Türkiye Cumhuriyetinin kutsal bir vatan toprağıdır” dedi.
HATAYLI CESURDUR
Hataylıların Afrin Operasyonlarında Devletinin yanında olduğunu tüm Dünya’ya ispatladığını aktaran Kaşıkçı “Devletimizin yanında nasıl durduğumuza Afrin Operasyonları sırasında tüm Türkiye şahit olmuştur. Sınırlarımızın öte tarafından atılan bombalar neticesinde verdiği onlarca şehit hepimizin hafızasındadır. Buna rağmen hiçbir Hataylı evini, sokağını ve mahallesini boşaltmamış üzerine gelen bombalara rağmen biran olsun yerini değiştirmeyi düşünmemiştir. Hataylı cesurdur. Hataylı vatanseverdir” dedi.
İLÇELERDEKİ SORUNLARI VE BEKLENTİLERİ TEK TEK SIRALADI
Hatay’a yeni gelecek yatırımların yanında mevcuttaki yatırımlarda hemen bitirilmesi gerektiğine işaret eden Kaşıkçı ilçelerin sıkıntılarını ve beklentilerini şöyle sıraladı “ Kırıkhan, Reyhanlı ve Kumlu ilçemizdeki çiftçiler Amik Ovasının bereketli topraklarında daha fazla üretmek ve daha fazla kazanmak için Reyhanlı Barajının biran önce bitmesini beklemektedir. Türkiye’nin dört bir tarafında yapılan Barajların bitmesinden mutluluk duyuyoruz. Ancak yapımına yıllar önce başlanan ve ödenek kısıtlılığından dolayı durma aşamasına gelen bu barajında artık tamamlanmasını istiyoruz. Hatay sanayicisi yeni tesisler kurmak için İskenderun Körfezinde arazi aramaktan kurtulup Hassa ilçesindeki sanayi tesisleri için uygun bölgeden faydalanabilme adına Hassa ile Körfezi birbirine kavuşturacak tünel projesinin hayata geçirilmesini istiyor. Bu proje aynı zamanda her yaz rızkını turizm şehirlerinde aramaktan yorulan genç işsiz kardeşlerimizin de büyük bir özlemidir. Hassa’lı ürettiği üzümün Altınözlü ürettiği zeytinin Erzin’li Dörtyollu ürettiği narenciyenin sadece aracıları zengin etmesinden bıkmış, yılmış usanmış ve artık Devletimizin bölgeye yeni yatırımlar getirmesini ve bu sayede ürettiği ürünü katma değeri yüksek ürün haline getirilip değerlendirilmesini istiyor. Yayladağlılar elinden alınan tütünü geri istiyor. Çalışkan Samandağlı ve Arsuzlular artık turizm şehri olmak için fırsat verilmesini bekliyor. Dörtyol, Belen, Hassa ve Defne ilçelerimiz daha iyi sağlık hizmeti almak için Hastanelerinin tamamlanmasını bekliyor. İskenderun Körfezde yapılacak gemi bakım onarım ve imalatı için tersane istiyor. Hataylılar Belen ilçesinde kilitlenen trafiğin açılması için Ceyhan-İskenderun otoyolunun Antakya ve Cilvegözü ile birleşmesini istiyor. Samandağlılar Arsuz’a gidebilmek için her defasında 110 km gitmekten yoruldu. Sahilden yapılacak yeni bir yol ile bu mesafenin 30-40 km arasına düşmesini beklemektedir. Hataylılar Osmaniye-Toprakkale’de yapımına başlanan Yüksek Hızlı Tren hattının Toprakkale-İskenderun-Antakya ile birleşmesini istiyor. Hataylı sporuc kardeşlerim yapımı devam eden Stadyumun bitirilmesini ve bölgeye büyük moral olması açısından bir milli maçın bu stadda yapılmasını bekliyor”.
AFRİN’İN YENİDEN İMARINDA HATAY SÖZ SAHİBİ OLMALI
Hataylıların Afrin’den atılan toplardan biran bile imtina etmediklerini ve şimdilerde de haklı olarak Afrin’in yeniden imar edilmesinde söz sahibi olmak istediklerini söyleyen Kaşıkçı konuşmasının sonunda “Ancak üzülerek takip etmekteyiz ki Afrin yeninden imar edilirken Hataylı şirketlerimizin orada iş yapması engellenmeye çalışılmakta. Önüne engeller çıkartılmaktadır. Bizce Afrin’e toplu iğne dahi alınacaksa b u Hatay’dan karşılanmalıdır” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.