KAŞIKÇI “İLK KURŞUN YANLIŞINDAN DÖNÜLDÜ” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 19:55

KAŞIKÇI “İLK KURŞUN YANLIŞINDAN DÖNÜLDÜ”

KAŞIKÇI “İLK KURŞUN YANLIŞINDAN DÖNÜLDÜ”
Son Güncelleme :

05 Nisan 2021 - 18:41

Bu Haber 20 kez okunmuştur.
reklam

Milletvekili Dr. Kaşıkçı Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından 7/39026 sayılı yazılı cevabında sorulan soruda doğru cevabın ‘’ Hatay’’ olduğu, sınava girenlerin %86.5’inin doğru cevabı bildiği ancak Anadolu Üniversitesi ders kitaplarının bundan sonraki basımlarında ‘’ İlk Kurşun’un Dörtyol’da Atıldığı’’ bilgisinin yer alacağı cevabının taraflarına ulaştığını duyurdu.
MHP Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı konuya hassasiyetle yaklaşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk başta olmak üzere Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne de böylesi tarihi bir hakkı teslimleri için teşekkürlerimi sunarak “Konuyu bizimle birlikte takip ederek desteklerini bizden esirgemeyen başta Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti olmak üzere tüm STK’larımıza, tüm yerel idarecilerimize ve hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Hatay her ilçesi ve her köşesiyle bir tarih kentidir. Yaklaşık 14 medeniyete ve binlerce yıllık tarihi mirasa ev sahipliği yapan Hatay, Atatürk’ün, Tayfur Sökmen ve arkadaşlarının, Karahasanpaşaların, Ayşe Fitnat Hanımların, Kara Mehmet Çavuşların ve şehitlerimizin bizlere emaneti bir şehrimizdir.Hatay 15 ilçesiyle beraber vatan nöbeti, ayyıldızlı bayrağımız dalgalandıkça kıyamete kadar tutmaya ve yaşatmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.