KAŞIKÇI: MAYINDAN TEMİZLENMİŞ BÖLGE MERA ALANI OLSUN « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 15:16

KAŞIKÇI: MAYINDAN TEMİZLENMİŞ BÖLGE MERA ALANI OLSUN

KAŞIKÇI: MAYINDAN  TEMİZLENMİŞ BÖLGE MERA ALANI OLSUN
Son Güncelleme :

18 Mart 2021 - 18:44

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı Türkiye Büyük Millet Meclisinde Yaptığı konuşmada Hatay sınırında mayından temizlenen bölgenin mera alanı olarak kazandırılması gerektiğini söyledi.
126 Sıra Sayılı Kanun Teklifi Üzerinde Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz alan Lütfi Kaşıkçı yaptığı konuşmada: “Türkiye ile Suriye arasındaki sınırlar daha önce bildiğiniz gibi arazilerin mayınlanması yöntemiyle koruma altına alınmıştı. Geçtiğimiz yıl Milli Savunma Bakanımızdan aldığım bilgiye göre 223.984 metrekarelik bölge mayından temizlenmiştir. Bu alanların normalleştirme sürecinin bir an önce tamamlanarak mera alanı olarak kazandırılması gerekmektedir. Bölgemizde geçimini hayvancılık ile sağlayan vatandaşlarımız çok uzun süredir bu konuda mağduriyet yaşamaktadır. Bu mağduriyetlerin en kısa zamanda giderilmesini umuyor genel kurulu saygıyla selamlıyorum” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.