KASIM AYI UKOME KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

29 Şubat 2024 - 06:03

KASIM AYI UKOME KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

KASIM AYI UKOME KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
Son Güncelleme :

22 Kasım 2019 - 9:22

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısı, HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda 20 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirildi.
HBB Genel Sekreter Yardımcısı İhsan Çakar başkanlığında ve diğer kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek oylamaya sunuldu.
Toplantının öne çıkan maddelerinden, Antakya ilçesinde trafik akışı tek yön olan muhtelif caddelerde yapılması planlanan trafik düzenlemeleri konusu kurul üyelerine sunuldu. Gündüz Caddesi’nin Armutlu Kavşağı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar olan güzergahta, Adnan Menderes Caddesin’in Cumhuriyet Meydanı’ndan Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Antakya Kültür Merkezi Kavşağı’na kadar olan güzergahta, İbrahim Karaoğlan Caddesi’nin Adnan Menderes Caddesi’nden Cumhuriyet Caddesi’ne kadar olan güzergahta trafik akışının tek yön olarak değiştirilmesi talebi komisyon üyelerince olumlu yönde onaylandı.
Dikkat çeken maddelerden bir diğeri ise, Antakya ve Yayladağı ilçesinin okul ve park alanlarının çevresinde can ve mal güvenliğinin sağlanması adına hız kesici kasis yerleştirilmesi konusu UKOME kurul üyeleri tarafından oy birliğiyle karara bağlandı.
İl geneli toplu taşıma ve ulaşımın iyileştirilmesine yönelik 27 ana gündem ve 3 ek gündem maddesinin görüşüldüğü 2019 yılı Kasım ayı UKOME kurul toplantısında, maddeler oylanarak 25 madde “kabul”, 4 madde “alt komisyona havale” 1 madde “ret” yönünde oylamayla karara bağlandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.