Kaymakam CANDAN’dan 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Mayıs 2021 - 10:03

Kaymakam CANDAN’dan 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajı

Kaymakam CANDAN’dan  12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajı
Son Güncelleme :

13 Mart 2020 - 9:24

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Kaymakamı Ali CANDAN, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kaymakam CANDAN, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Tarihin her evresinde kahramanlık destanı yazmış olan Aziz Türk Milleti, Milli Mücadele döneminde de bağımsızlığı uğruna destansı bir direniş segileyerek, vatan toprağından düşmünı atmayı başarmıştır. Bu destanı Milli Marş olarak en güzel ifade eden Şair M. Akif Ersoy olup, “İstiklal Marşı” milli marş olarak 12 Mart 1921 yılında TBMM’de kabul ve ilan edilmiştir.
Milletimizin bu kutsal değerlere olan bağlılığını destanlaştıran İstiklal Marşı; yurdumuzun her bir köşesi işgal altındayken, kadını, çocuğu, yaşlısı, genci ile topyekûn bir milletin kahramanca mücadelesinin dizelere döküldüğü bir şaheserdir.
Bugün bizlere düşen en önemli görevlerden birisi, bu toprakları vatan yapan şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkmak, ülkemizi Büyük Önder Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ilerisine taşıyabilmektir.
Bu düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm gazilerimizi, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.