Kaymakam Candan'dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Mayıs 2022 - 19:30

Kaymakam Candan’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Kaymakam Candan’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
Son Güncelleme :

19 Mayıs 2020 - 10:49

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Kaymakamı Ali CANDAN, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kaymakam CANDAN, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Milli Mücadeleyi başlatan sürecin 101. yıldönümüne ulaşmış olmanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Ulu Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da, Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin tesisi için başlattığı bağımsızlık hareketi, milletimizin azmi ve kararlılığı ile birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve milli mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır.

Bu büyük zafer, Millet iradesinin üzerinde hiçbir gücün kabul edilmediği Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluşuna ve Milletimizin muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma hedefine kararlılıkla yürüyüşüne zemin oluşturmuştur.

Sevgili gençler, bu değerli emaneti sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak en önemli görevinizdir. Kendinizi gelişmeye, yeniliğe açık, manevi değerlerle donanmış, bilgi toplumunun gerektirdiği niteliklere sahip olarak geleceğe güvenle bakmalısınız. Gençlerimizin emanetinde olan Cumhuriyetimizin, geleceğe taşınması için özveriyle çalışılacağına, en kalbi duygularımla inanıyorum.

Bu düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğruna canını veren aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm halkımızın ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.