Kaymakam CANDAN’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

3 Ağustos 2021 - 15:08

Kaymakam CANDAN’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kaymakam CANDAN’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Son Güncelleme :

29 Ekim 2020 - 19:31

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Kaymakamı Ali CANDAN, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kaymakam CANDAN, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“29 Ekim 1923’te, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilen Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu, heyecanı ve gururunu yaşamaktayız.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Şanlı Türk Ordusu, devrin tüm imkansızlıklarına rağmen, göğsündeki iman ve zafere adanmış yüreklerle, dünyada emsali görülmemiş bir milli mücadele göstererek, tarih sayfalarına altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı Destanını miras olarak bırakmıştır.
Bu kutlu miras, Cumhuriyetin ilanıyla, Türk Milletinin tabiat ve adetlerine uygun yönetim şekliyle taçlandırılmıştır.
Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan ve bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı, malı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.
Ulu Önder Atatürk’ün ”Benim En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyetimiz; hukukun üstünlüğüne dayalı, azmin, fedakârlığın, egemenliğin, birlik ve beraberliğin sembolü olmuştur.
Bugün böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev; bu toprakları vatan yapan şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkmak ve ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla Türkiye Cumhuriyeti’ni, Büyük Önder Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ilerisine taşıyarak daha güçlü, daha müreffeh bir ülke haline getirmek için mücadele etmektir.
Bu düşüncelerle; tüm Reyhanlı’lı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor; hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.