Kaymakam Candan’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Eylül 2021 - 15:54

Kaymakam Candan’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Kaymakam Candan’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
Son Güncelleme :

22 Nisan 2021 - 17:46

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Kaymakamı Ali Candan,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kaymakam Candan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kurtuluş Mücadelesinde büyük imkânsızlıklar içindeki yüce milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğiyle ve milletimizin azim ve kararlığıyla zafere ulaşmıştır.

Bağımsızlığı için imkânsızı başarmak, ancak milletimize özgü bir davranış olup, milletimizin kendi istikbalini ve iradesini yansıtacak meclise ihtiyaç duyulduğu anlaşılmıştır. Nihayet 23 Nisan 1920 tarihinde, TBMM açılmış olup, geleceğimizin teminatı olan çocuklara bu kutlu günü armağan etmiştir.

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”, dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin içtenlikle paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin buluşmasına ve kaynaşmasına aracılık eden ve dünyada çocuklara armağan edilmiş olan tek bayramdır.

Geleceğimizin teminatı ve en kıymetli hazinemiz olan çocuklarımızı, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; kendi başına karar verebilen, kendine güvenen, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı, girişimci, ufku geniş, değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.

Bu düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anarken, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bütün insanlığa barış, refah ve huzur getirmesini diliyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.