KAYMAKAM CANDAN’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Temmuz 2021 - 07:24

KAYMAKAM CANDAN’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

KAYMAKAM CANDAN’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
Son Güncelleme :

29 Ağustos 2020 - 15:22

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Kaymakamı Ali Candan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kaymakam Candan, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimizin kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle ve şanlı ordumuzla birlikte, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazandığı Büyük Zaferin 98. yıl dönümünü kutlamanın heyecanı ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.
26 Ağustos’ta Büyük Taarruz ’la başlayan ve 30 Ağustos 1922’de Başkomutanlık Meydan Muharebesinde zaferle taçlanan Kurtuluş Savaşı’mız yalnızca bizlere değil, dünyadaki tüm mazlum milletlere cesaret vermiş, ışık olmuş, yol göstermiştir.
Türk Milleti; 30 Ağustos zaferi ile ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı zor koşullara ve imkânsızlıklara rağmen hiçbir şekilde vatanın bölünmez bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içerisinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.
Bugün böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev; geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle geleceğimize bakmak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır.
Kurtuluş ve bağımsızlık mücadelemizi bu denli büyük bir zaferle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, devletimizin bağımsızlık, birlik ve bekası için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, şanlı ordumuzun ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.