Kaymakam Candan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 18:03

Kaymakam Candan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Kaymakam Candan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Son Güncelleme :

08 Mart 2021 - 10:43

Bu Haber 12 kez okunmuştur.
reklam
Reyhanlı Kaymakamı  Ali Candan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 
Kaymakam Candan, mesajında şu ifadelere yer verdi.
“Kadınların eşitlik, özgürlük ve daha iyi yaşam şartları elde etme yolunda verdikleri mücadelenin bir simgesi olan 8 Mart, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ‘Dünya Kadınlar Günü’ olarak kutlanmaktadır.
Kadınların toplumda hak ettikleri saygın yeri alması, bireysel haklarına sahip çıkmaları ve yaşadıkları sorunların çözümünde etkin rol alması bakımından ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’’ önemli bir farkındalık oluşturmaktadır.
Kadına yönelik şiddete karşı gösterilen toplumsal duyarlılık ve kadının toplumdaki konumunun geliştirilmesine yönelik özellikle son yıllardaki farkındalığın artıyor olması, ülkemiz adına olumlu ve sevindirici bir gelişmedir.
Bağımsızlık mücadelesi verdiğimiz Kurtuluş Savaşı’nda her türlü fedakârlığı gösteren ve 1930’da yerel, 1934’de genel seçimlerde seçme ve seçilme hakkı elde ederek modern Türkiye’nin kurulmasında aktif bir rol oynayan Türk Kadını; günümüzde de kutsal annelik görevinin yanı sıra üstlendikleri toplumsal, siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel roller ile günümüz çağdaş medeniyetinin oluşmasında katkı vererek, gelişen demokrasi ve yükselen insan hakları standartlarının oluşmasında da önemli görevler üstlenmişlerdir.
‘Cennet anaların ayakları altındadır.’ anlayışıyla, kadınların hayatın bütün alanlarında etkin bir şekilde var olmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmek hepimizin sorumluluğudur.
Bu düşüncelerle; şehit ve gazilerimizin anneleri ile eşleri başta olmak üzere, yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, nesillerin eğitiminde ve yetişmesinde sevgi ve şefkat kucağı olan, asil duyguların sahibi ve fazilet timsali kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü içtenlikle tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir yaşam geçirmelerini temenni ediyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.