Kaymakam Çobanoğlu; “Öğrencilerin okulu sevmesini sağlayın” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Eylül 2021 - 16:26

Kaymakam Çobanoğlu; “Öğrencilerin okulu sevmesini sağlayın”

Kaymakam Çobanoğlu; “Öğrencilerin okulu sevmesini sağlayın”
Son Güncelleme :

18 Eylül 2018 - 8:31

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

İlköğretim Haftası’nın başlaması nedeniyle düzenlenen törende konuşan Reyhanlı İlçe Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, öğretmenlere seslenerek, öğrencilerin okulu sevmesini sağlamalarını istedi.
İlköğretim haftası nedeniyle, Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda etkinlik düzenlendi. Törene, Kaymakam Fatih Çobanoğlu, Reyhanlı İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Abbas Çelik, İlçe Milli Eğirim Müdürü Mehmet Ali Arslan diğer yetkililer, öğretmen ve veliler katıldı.
Eğitim öğretimde temel hedefler arasında, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı olarak çocukların yetişmesini sağlamak olduğunu söyleyen Kaymakam Çobanoğlu, “Milli, manevi değerleri öğretmek ve çağdaş medeniyet seviyesine ulaşacak düzeyde akademik bilgi sunmak, matematik, fen bilgisi, Türkçe sosyal bilgiler gibi bütün bu derslerde de elimizde geldiğince çocuklarımızı donanımlı yetiştirmektir” dedi.
OKULU SEVDİRİN
Öğretmenlere seslenen Kaymakam Çobanoğlu, çocukların okulu sevmesini sağlamalarını isteyerek şöyle dedi;
“Öğretmen arkadaşlarımıza seslenmek istiyorum. Çocukların okulu sevmesi sizin elinizde. Sizden ricam, öncelikle çocukların okulu sevmesini sağlayın. Bundan sonrası kendiliğinden gelir diye düşünüyorum. Öğrencilerden de isteğim bol bol kitap okumalarıdır. Ödevden ziyade kitap okuma alışkanlığı kazanmalarıdır.”
Törende şiirler okundu ve halk oyunları ile ront gösterileri sunuldu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.