KENT KONSEYİ BAŞKANI KİMYON’DAN ORTAK AKIL ÇALIŞTAYI’NA İLİŞKİN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 20:28

KENT KONSEYİ BAŞKANI KİMYON’DAN ORTAK AKIL ÇALIŞTAYI’NA İLİŞKİN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

KENT KONSEYİ BAŞKANI KİMYON’DAN ORTAK AKIL ÇALIŞTAYI’NA İLİŞKİN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Son Güncelleme :

25 Ekim 2019 - 8:52

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Kent Konseyi Başkanı Dr. Nevide Kimyon, geçen hafta sonu HATMEK’te gerçekleştirilen Ortak Akıl Çalıştayı’na dair açıklamalarda bulundu.
Dr. Nevide Kimyon yaptığı açıklamada kentin geleceği için ortak akıl ile hareket etmenin önemine değinerek, “Hatay Kent Konseyi ‘Ortak Akıl Çalıştayı’nı yüksek katılımla gerçekleştirdik. Kent Konseyi yönetmelikte belirtildiği gibi kent yaşamında kent vizyonu ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma, dayanışma, saydamlık, katılım yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışır. Bu anlamda kentin yaşam kalitesinin arttırılması için temel hizmetlerin iyileştirilmesi ve sosyal kültürel yönden de toplumun her kesiminin ulaşabileceği imkanların sağlanması amacıyla ortak çaba sarf edilmelidir” açıklamalarında bulundu.
Farklı görüşleri ortak paydada buluşturmaktan duyduğu memnuniyeti paylaşan Kimyon, “Bizler farklı görüşlere sahip olsak da sorunların çözümü için birlikte çalışma ve dayanışma kültürünü benimsemek ve uygulamak gerektiğinin bilincindeyiz. Bu farkındalıkla bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bugün şehrimiz Hatay’a dair her türlü çözüm, iyileştirici, güzelleştirici projenin paydaşı olmaya hazır bir topluluk, bir refleks içindeyiz. Bu da bizim umut ve mutluluğumuzdur. Ortak akıl çalıştayı toplantımızda kentin sorunlarını ve durumunu herkesin fikrini alarak belirlemek, kentimizin ekonomik, kültürel, tarihi ve coğrafi potansiyelini daha fazla görünür kılmak için elbirliği ile yapılabilecekleri tartışmak ve rapor etmek üzere bir araya geldik” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.