Kimyeci, Kasım’da hep birlikte ‘kabul oyu’ verelim - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 07:19

Kimyeci, Kasım’da hep birlikte ‘kabul oyu’ verelim

Kimyeci, Kasım’da hep birlikte ‘kabul oyu’ verelim
Son Güncelleme :

09 Ekim 2015 - 9:22

Bu Haber 14 kez okunmuştur.
reklam

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, hafta içinde yaptığı açıklamada, 11 Kasım’da yapılacak Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclisi toplantısında ve yine Kasım ayı içinde yapılacak HATSU Olağan Genel Kurulu’nda, AK Parti Gurubu olarak su fiyatlarının düşürülmesi konusunda kararlı olduklarını ve içme suyu ton fiyatının 1 lira 29 kuruşa indirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını açıklamıştı.
Başkan Kimyeci açıklamasında AK Parti Gurubu olarak kademeli ton fiyat uygulamasının kaldırılmasını ve faturaların iki ayda bir yerine, ayda bir gelmesi için teklif sunacaklarını ayrıca vurgulamış, Büyük Karaçay Barajı’nın yıl sonunda devreye girmesiyle suyun % 85 oranında cazibeli bir şekilde geleceğini, 450 bin nüfusa tekabül eden Antakya’nın ayrıca Defne ve Samandağ ilçelerinin su ihtiyacı fazlasıyla karşılanmış olacağını ifade etmişti.
Başkan Kimyeci, bu durumun elektrikle suyun depolara basmaya da gerek bırakmayacağını, HATSU’nun elektrik parası masrafını da minimuma düşüreceğini, tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, HATSU’nun akılcı ve planlı bir çalışmayla % 70’e varan su kaçağının önlemesi, tahakkuk ve tahsilatların etkin bir şekilde yapıldığında HATSU’nun yatırım gibi bir sorunu kalmayacağı gibi, dürüst şekilde her ay düzenli olarak faturasını ödeyen vatandaşımızın da mağdur edilmemiş olacağını vurgulamıştı.
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin yaptığı açıklamayı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın ‘Provakasyon’ diye nitelendirmesi üzerine, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’den konuyla ilgili değerlendirme geldi.
Açıklama şu şekilde;
* Vatandaşımızın lehine olan ve yüksek su faturalarının düşürülmesi için yaptığım değerlendirmeleri ve açıklamayı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın ‘Provakasyon’ olarak nitelendirmesi hemşehrilerimizin ve kamuoyunun takdirindedir.
* Bizim ‘Polemikle’ kaybedecek zamanımız yoktur. Tek derdimiz yüksek su fiyatlarının bir an önce 1 lira 29 kuruşa indirilmesi, kademeli sistemin kaldırılması ve faturaların ayda bir tahakkuk ettirilmesidir. Yani vatandaşımızın mağduriyetine en hızlı ve kalıcı bir şekilde çözüm üretmektir. Gerisi laf kalabalığı, algı operasyonu ve sen-ben kavgası yaratmaya çalışmaktır.
* Kaldı ki 11 Kasım’da yapılacak Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında ve yine Kasım ayı içinde yapılacak HATSU Olağan Genel Kurulu’nda içme suyu ton fiyatının 1 lira 29 kuruşa indirilmesine yönelik kararımız bilimsel araştırmaların, her gün sahada ve arazide hemşehrilerimle yaptığım istişare ve değerlendirmelerimizin sonucudur. Vatandaşımızın bunun dışındaki konularla ilgilenmediği aşikâr olup, böyle bir derdi de, tasası da yoktur. Hemşehirlerimizin tek isteği yüksek su faturalarının bir an önce düşürülmesidir.
* Asıl provakasyon, AK Parti Gurubu ve gurubumuzla aynı görüşü paylaşan MHP Gurubu olarak içme suyu ton fiyatının 1 lira 29 kuruşa indirilmesine yönelik isteğimize, daha önce de olduğu gibi Kasım ayında da yapılacak toplantıda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş tarafından, ‘Benim Dediğim Olacak’ kibir ve hasetliğiyle karşı çıkmak ve ardından kamuoyuna ‘Bakın Ben Su Fiyatlarını Düşürmek İstiyorum ama AK Parti Gurubu Engelliyor, Su Fiyatlarının Düşürülmesini İstemiyor’ açıklamasına bir kez daha zemin hazırlamaktır.
* Madem ortak amacımız vatandaşın mağduriyetini gidermek ve çözüm üretmektir, o halde Kasım ayında yapılacak toplantıda AK Parti Gurubu ve gurubumuzla aynı görüşte olan MHP Gurubu’nun, suyun ton fiyatının 1 lira 29 kuruşa indirilmesine yönelik ortak kararına, arzu edilmesi halinde HBB Başkanı ve CHP Grubu olarak kabul oyu verilmesi ve desteklenmesidir. Gerisi lafı güzardır.”
(Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.