KIRSAL KALKINMA PROJESİNDE DÖRT MEVSİM HASAT - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

29 Şubat 2024 - 04:52

KIRSAL KALKINMA PROJESİNDE DÖRT MEVSİM HASAT

KIRSAL KALKINMA PROJESİNDE DÖRT MEVSİM HASAT
Son Güncelleme :

15 Aralık 2022 - 18:03

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesinin Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında bin 500 aileye dağıttığı bin dekarlık tatlı patates fideleri hasat ediliyor.
Yalnızca fide dağıtarak değil, sebze ve meyvelerin satışında da çiftçiye destek veren HBB, bugüne kadar 700 tona yakın tatlı patatesi hiç çöpe atılmadan zamanında pazarla buluşturdu.
HBB sözleşmeli tarım kapsamında Yayladağı Çabala köyünde çiftçilik yapan Fecir Karabay’a sahip olduğu 2 dekar araziye ekmesi için 7 bin tatlı patates fidesi desteği yaptı. Hasat aşamasına gelen tatlı patatesler için 6 ton rekolte bekleniyor. Çabala köyündeki çiftçilere aynı zamanda sumak ve alıç fidesi desteği de verildi.
15 bin aileyle sözleşmeli tarım yapan HBB, Hatay’ı tatlı patateste marka haline getirme hedefiyle, 2022 senesinde 20 aileye 100 bin fide desteği verdi. Büyükşehir ekipleri, 2023 yılında daha fazla çiftçiye ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.