KOSGEB’TEN İMALATÇILARA 1 MİLYON TL DESTEK - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

7 Ekim 2022 - 06:28

KOSGEB’TEN İMALATÇILARA 1 MİLYON TL DESTEK

KOSGEB’TEN İMALATÇILARA 1 MİLYON TL DESTEK
Son Güncelleme :

22 Eylül 2017 - 8:19

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

KOSGEB tarafından KOBİ’lerin desteklenmesi için “Üretim Ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin Ve Kobi’lerin Payının Arttırılması” konulu proje çağrısı hazırlandı. Proje çağrısı ile işletme başına 300.000 TL’ye kadar geri ödemesiz, 700.000 TL’ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplam 1.000.000 TL’ye kadar destek verilebileceği belirtildi.
(KOSGEB’den yapılan açıklamada konu ile ilgili şu bilgilere yer verildi: “Katma değerli ve ileri teknolojili sektörler Türkiye ekonomisinin üretim ve dış ticaret yapısının değişmesinde öncü rol oynamaktadır. Misyonu KOBİ ve girişimcilerin rekabet güçlerini geliştirecek destek ve hizmetler sunarak ekonomik ve sosyal kalkınmadaki paylarını artırmak olan KOSGEB tarafından, bu anlayış doğrultusunda, imalat sanayiinde hedeflenen yapısal dönüşümün aktörü olacak KOBİ’lerin desteklenmesi için “Üretim Ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin Ve Kobi’lerin Payının Arttırılması” konulu proje çağrısı hazırlanmıştır.
Proje çağrısının hedef kitlesi, imalat sektöründeki KOBİ’lerdir. Proje sunacak işletmelerin KOSGEB Veri tabanına kayıtlı ve aktif olmaları gerekmektedir. Bilanço usulünde defter tutmak kaydıyla; orta yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerdeki KOBİ’lerin tümü başvuru yapabilecek, orta düşük ve düşük teknolojili sektörlerdeki KOBİ’lerde ise 2016 yılı net satış hasılatının en az 300.000 TL ve yıllık ortalama çalışan sayısının en az 3 olması şartı aranacaktır. İşletmelerin proje bütçe tekliflerinin, 2016 yılı net satış hasılatını aşmaması gerekecektir.
Proje çağrısı ile işletme başına 300.000 TL’ye kadar geri ödemesiz, 700.000 TL’ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplam 1.000.000 TL’ye kadar destek verilebilecektir.
İşletmelerin aşağıda belirtilen konulardan birinde hazırlayacağı projeler, çağrı kapsamında desteklenecek olup, proje çağrısının toplam bütçesi 500.000.000 TL’dir.
Destek Oranı: %60, Proje Başvuru Tarihleri:11 Eylül – 20 Ekim 2017
İşletmeler proje çağrı metnine https://goo.gl/84XJgd adresinden ulaşabilirler.
KOSGEB Hatay Müdürlüğü çağrı ile ilgili 20 Ekim 2017 tarihine kadar her Perşembe günü saat 14:30’da bilgilendirme toplantısı düzenleyecektir.Toplantıya katılım sağlamak isteyenler hatay@kosgeb.gov.tr adresine e-posta göndererek toplantıya katılmak istediklerini bildirebilirler.” denildi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.