KOVİD-19 TESTLERİ İÇİN PCR LABORATUVARI KURULDU « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Temmuz 2021 - 21:12

KOVİD-19 TESTLERİ İÇİN PCR LABORATUVARI KURULDU

KOVİD-19 TESTLERİ İÇİN PCR LABORATUVARI KURULDU
Son Güncelleme :

11 Aralık 2020 - 10:05

Bu Haber 20 kez okunmuştur.
reklam

Kırıkhan Devlet Hastanesi’nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yapabilme imkanı sağlayan PCR laboratuvarı kuruldu.
Kovid-19 belirtisi taşıyanların yaptırdığı testlere yoğunluk nedeniyle, 4-5 gün sonrasında sonuç verilebilirken, Kırıkhan Devlet Hastanesinde kurulan Koronavirüs test Laboratuvarı sayesinde, testler en geç 24 saat içinde sonuçlanacak.
Daha önce Kovid-19 ön tanısı ile hastaneye yatan ve tarama amaçlı burun ve ağız bölgesinden sürüntü alınan hastaların örnekleri ilçe dışındaki laboratuvarda çalışılıp sonuçlandırılıyordu. Son günlerde artan koronavirüslü hasta sayısı nedeniyle Kırıkhan Devlet Hastanesinde kurulan Laboratuvar ile virüs hastalığının tanısı daha hızlı konulmaya başlanacak. Tanısı konulan hastaların tedavisine daha çabuk başlanacak. Dolayısıyla erken tanı konulan pozitif vakaların tespit edilmesi ile gerekli karantina işlemlerinde uygulanmasıyla hastalığın yayılması engellenmiş olunacak.
Kırıkhan’da faaliyete başlayan PCR laboratuvarı çevre ilçelerine de hizmet verebilecek. Bu nedenle bölgede koronavirüs tanı ve tedavisinde etkinlik arttırılacak.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.