Kumlu HEM’de Mehmetçiğe hediye etmek üzere Türk Bayrağı dikiliyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Ağustos 2021 - 07:27

Kumlu HEM’de Mehmetçiğe hediye etmek üzere Türk Bayrağı dikiliyor

Kumlu HEM’de Mehmetçiğe hediye etmek üzere  Türk Bayrağı dikiliyor
Son Güncelleme :

17 Ocak 2020 - 9:02

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

Kumlu ilçesi Halk Eğitim Merkezi’nde(HEM), Türkiye-Suriye sınırında görev yapan Mehmetçik’e hediye etmek için Türk Bayrağı dikiliyor.
Kumlu’da, Hüseyin Duman Yurtsever’in müdürlüğünü yaptığı Halk Eğitim Merkezi’nde ‘Mehmetçiğe bayrak dik’ projesi kapsamında 20 kişiden oluşan kursiyerler sabahtan akşama kadar Türk Bayrağı dikiyor. Genci, yaşlısı, Türk ve Suriyeli kursiyerlerin katıldığı ve 2 aydan bu yana devam eden kursta kursiyerler çeşitli boyutlarda Türk Bayrağı dikiyorlar.
Kurs veren usta öğretici Fatma Kanat, HEM’de açılan kursa Türk ve Suriyeli olmak üzere 20 kursiyerin devam ettiğini söyledi. Kanat, “Mehmetçiğe bayrak dik’ projesi ile çeşitli boyutlarda Türk Bayrağı dikiyoruz. Daha sonra bayrakları öncelikle sınırımızda görev yapan, bizleri koruyan Mehmetçiklerimize canı gönülden diktiğimiz bayrakları hediye ediyoruz. Ayrıca ilçemizde kamu kurum ve kurumlarına da Türk Bayrağı veriyoruz” dedi.
Kursa katılan Suriyeli Beraa Elbaşa ise, iç savaş nedeniyle Türkiye’ye sığındıklarını söyleyerek, “Türkiye’de yaşıyoruz. HEM tarafından açılan çeşitli kurslar var, en anlamlısı da Türk Bayrağı dikme kursuna devam ediyorum. Türkiye’yi ve Türk Bayrağı’nı seviyoruz, bize bu imkanı sağlayan HEM yetkililerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
HEM’deki kursta yapılan Türk Bayrakları arasında 12 M2’lik olan bayrak ise Kaymakam binasına asıldı.

????????????????????????????????????YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.