KUMLU, KIRIKHAN, REYHANLI, DEFNE; BAŞKAN SAVAŞ HİZMETTE HIZ KESMİYOR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

7 Ekim 2022 - 06:21

KUMLU, KIRIKHAN, REYHANLI, DEFNE; BAŞKAN SAVAŞ HİZMETTE HIZ KESMİYOR

KUMLU, KIRIKHAN, REYHANLI, DEFNE;  BAŞKAN SAVAŞ HİZMETTE HIZ KESMİYOR
Son Güncelleme :

27 Ekim 2015 - 10:41

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, hemşehrileriyle fikir alışverişleri yaparak Hatay geneline hizmetler sunmaya, sorunları çözmeye ve eksiklikleri gidermeye devam ediyor.
Başkan Savaş’ın hizmet istişareleri kapsamında ilçelerde gerçekleştirdiği ziyaretlerde, bugüne dek hizmet anlamında fikri dahi sorulmamış vatandaşların Büyükşehir ile birlikte kapsamlı hizmetlerle buluşmanın mutluluğunu yaşadılar.
Başkan Savaş’ın hizmette birlikte çalışarak üretme amacıyla yaptığı fikir alışverişlerinin ilk durağı Kırıkhan ve Kumlu mahalleleri oldu. Kazkeli, Kaleköy, Akpınar ve Gülova mahallelerinde hemşehrileriyle bir araya gelen Başkan Savaş’a, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Milletvekili ve Adayı Birol Ertem, CHP İl Başkanı Ertuğrul Gün, CHP Kumlu İlçe Başkanı Ali Çimer ve CHP Kırıkhan İlçe Başkanı İsmail Karaoğlan eşlik etti.
SORUNLARI HEMŞEHRİLERİMİZLE TESPİT EDİYOR, ÇÖZÜMLER ÜRETEREK HİZMET SUNUYORUZ
Hatay genelinde mahallelerdeki sorunları saptayarak, talepleri karşılama noktasında hizmet istişareleri yürüttüklerinin altını çizen Başkan Savaş, “Biz sorunları sizden duyarak harekete geçiyor ve çözümler üreterek, eksiklikleri tamamlamaya gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.
Mahalle ziyaretleri sonrası Kumlulu muhtarlarla bir araya gelen Başkan Savaş, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü’nün de katıldığı toplantıda, Hatay’a hizmette çözüm ortağı olarak gördüğü muhtarlarla işbirliğini ileri götürmek amacında olduklarını belirtti. Hizmet noktasında muhtarların taleplerini dikkate aldıklarını vurgulayan Başkan Savaş, mevcut işbirliğinin hemşehrilerinin ve Hatay’ın lehine olduğunu kaydetti.
Kumlu temasları ardından Reyhanlı’ya geçen Başkan Savaş’ı CHP Reyhanlı İlçe Başkanı Ruşen Bağatur ve Reyhanlılı mahalle muhtarlarının tamamından oluşan bir heyet karşıladı.
MUHTARLARIMIZLA KOORDİNELİ ÇALIŞMAMIZ SORUNLARI KALICI OLARAK ÇÖZÜYOR
Başkan Savaş, ayrım gözetmeksizin Hatay’ı hizmette bir bütün olarak ele aldıklarını vurgularken, bu bağlamda muhtarlar ile sağlam bir iletişim senkronu tutturmanın önemine dikkat çekti. Muhtarların hizmet anlamında önemli bir misyon üstlendiğinin altını çizen Başkan Savaş, “Muhtarlarımızın bu önemli misyonu sağlıklı bir şekilde yürütebilmesi adına bizler elimizden gelen her türlü desteği sağlamaya hazırız. Hemşehrilerimin mutluluğu adına muhtarlarımızla göğüs germemiz hizmet yolundaki zorlukları birlik içinde aşacağımızı bir kez daha söylüyorum” dedi.
Ardından Başkan Savaş muhtarlara bilgisayarları teslim etti.
DEFNE’DE BAŞKAN SAVAŞ’A BÜYÜK SEVGİ SELİ
Başkan Savaş Kırıkhan, Kumlu ve Reyhanlı temasları sonrasında Defne’nin Harbiye Mahallesi’ne geçerek hemşehrileriyle bir araya geldi. Başkan Savaş, CHP’nin organizasyonuyla bir araya gelen yüzlerce Defnelinin alkışları ve büyük teveccühü arasında karşılandı.
Seçildiği günden bu yana ayrım gözetmeksizin istisnasız Hatay’ın her noktasına hizmet götürdüklerini ve götürmeye devam edeceklerini belirten Başkan Savaş, gün içerisinde 3 farklı ilçedeki noktalarda istişareler yaptığını ve hemşehrilerinin eksiklikleri ve talepleri doğrultusunda hizmette sağlıklı bir rota çizdiklerini kaydetti.
13 YILDIR HİZMET ETMEYENLER ŞİMDİ GELİP HİZMETLERİMİZİ SORGULAMAYA ÇALIŞIYOR
Hizmette 15 ilçeyi eşit bir şekilde değerlendirdiklerinin altını çizen Başkan Savaş, “Biz hizmet etmeye, vatandaşın sorunlarını çözmeye ve yıllardır hizmet namına yaprak kımıldamayan Hatay’ın en uç noktalarına hizmet taşımaya geldik. Bu anlamda bir buçuk yılda gediğimiz noktayı kimse inkar edecek durumda değil. 13 yıldır hizmet etmeyenler şimdi gelip bizim hizmetlerimizi sorgulamaya ve bizi hizmetlerimiz üzerinden karalamaya çalışıyor. Kusura bakmasınlar, 13 yıldır güçte ellerindeydi, yönetim de ellerindeydi. Dün hizmet etselerdi, bugün bizim hizmetlerimizi yadırgayacak durumda olmazlardı” ifadelerini kullandı.
(Haber Merkezi)
image[4]image[3]image[2]DSC_0476

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.