Kuru soğanda ihracat açılsın talebi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

31 Temmuz 2021 - 05:17

Kuru soğanda ihracat açılsın talebi

Kuru soğanda ihracat açılsın talebi
Son Güncelleme :

30 Nisan 2020 - 18:30

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Necmettin Zaroğlu, tarladaki fiyatı bir liraya düşen kuru soğanın değer kaybetmesi nedeniyle üreticilerin zor durumda olduklarını söyledi. Zaroğlu, tek çözümün ihracatın açılması olduğunu belirtti.
Hatay genelinde özellikle Reyhanlı bölgesinde çokça yetiştirilen kuru soğanın tarladaki kilo fiyatı bir liraya düştü. Böyle olunca da kuru soğan üreticileri ekonomik olarak en sıkıntılı günlerini yaşamaya başladı.
İHRACAT AÇILSIN TALEBİ
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi’nin bulunduğu, çiftçilerle birlikte katıldığı bir toplantıda konuyu gündeme getirdi. Türkiye’de farklı bölgelerde de hasadına başlanılan kuru soğanın iç piyasada fazlasıyla yer aldığı belirtilen toplantıda üreticilerin daha çok mağdur olmaması için ihracatın açılmasının şart olduğu vurgulandı.
Öte yandan Milletvekili Şanverdi yaptığı yazılı açıklamada, kuru soğanın ihracatına izin verilmesi yönündeki talebin Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerine ilettiğini, yetkililerinde değerlendirileceği ifade ettiklerini belirtti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.