Kuveyt Derneği’nden Suriyeli 150 yetime 200’er lira harçlık « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 19:05

Kuveyt Derneği’nden Suriyeli 150 yetime 200’er lira harçlık

Kuveyt Derneği’nden Suriyeli 150 yetime  200’er lira harçlık
Son Güncelleme :

20 Ocak 2017 - 11:53

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’ndeki El Vefa Yardımlaşma ve kalkındırma Derneği organizasyonunda düzenlenen etkinlikte Kuveyt El Bunyan Yardım Derneği’nce Suriyeli yetim çocuklara harçlık ve çeşitli hediyeler verildi.
Bir düğün salonundaki etkinliğe, El Vefa Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği ile Kuveyt El Bunyan Derneği yöneticileri, Reyhanlı Belediye Başkan Yardımcısı ve Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak ile babalarını iç savaşta kaybetmiş olan Suriyeli yetimlerle anneleri katıldı.
El Vefa Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği temsilcisi Abdulhamit Kata, organizasyonu, babalarını kaybetmiş olan çocukların oyunlar oynayarak hoşça vakit geçirmelerini sağlamak olduğunu belirterek, etkinlik sonunda Kuveyt El Bunyan Derneği’nin 200’er lira harçlık ve çeşitli oyuncaklar vererek mutlu olmalarını sağlamak için yaptıklarını söyledi.
Belediye Başkan Yardımcısı ve Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak ise, düzenlenen organizasyonla çocukları sevindirdikleri için her iki dernek yöneticilerine teşekkür etti.
Çocukların şarkı söyleyip çeşitli oyunlar oynadıkları ve resim yaptıkları etkinlik sonunda 150 çocuğa oyuncak ve 200’er lira harçlık dağıtıldı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.