Kuveytli işadamlarının desteğiyle Halep’e kışlık yardım « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Haziran 2021 - 00:26

Kuveytli işadamlarının desteğiyle Halep’e kışlık yardım

Kuveytli işadamlarının desteğiyle Halep’e kışlık yardım
Son Güncelleme :

22 Aralık 2016 - 16:34

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Kuveytli işadamlarının desteklediği Ehl El Hadis Derneği tarafından Reyhanlı ilçesinden Suriye’nin Halep kentine gönderilmek üzere kışlık malzeme hazırlığı yapılıyor.
Ehl El Hadis Derneği temsilcisi Luay Kaid, Kuveytli iş adamlarının desteğiyle Halep’in doğu bölgesi ile kırsalında yaşamlarını sürdüren sivil halka ulaştırılmak üzere Reyhanlı’da Kayaklar Terzihanesi’nde battaniye, yatak, yastık ve çadır hazırlığı yaptıklarını söyledi. Aralarında 2 bin çadır, 2 bin soba ve 10’ar bin adet olmak üzere yastık, battaniye, sünger yatak göndererek halkın ihtiyaçlarını karşılayacaklarını ifade eden Luay Kaid, “Halep’in doğusu ile kırsalında bulunan ve yokluk içinde yaşayan kardeşlerimiz için kurulacak çadırda gerekli olan malzemeleri de göndererek yardımcı olacağız. Ayrıca ısınmaları için 40 bin litre yakıt göndereceğiz. Kuveytli iş adamlarının desteği ile yardım hazırlığımız sürüyor, bu yardımları Türk Kızılayı ve İHH İnsani Yardım Vakfı desteği ile göndereceğiz” dedi.
(Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.