LGS’de Reyhanlı birincisi Özel Şahika Okulları’ndan « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Eylül 2021 - 17:40

LGS’de Reyhanlı birincisi Özel Şahika Okulları’ndan

LGS’de Reyhanlı birincisi Özel Şahika Okulları’ndan
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2021 - 10:48

Bu Haber 346 kez okunmuştur.
reklam

Kaliteli eğitimde adından söz ettiren Özel Reyhanlı Şahika Okulları öğrencisi Adem Azmi Bahadırlı Liseye Geçiş Sınav’ında(LGS)’de, aldığı 478.1496 puanla ilçe birinciliği elde etti. Hem ailesinin ve hem de okulunun gururu oldu.
LGS sınavının açıklanması ile başlayan heyecanlı dakikalarda Reyhanlı Şahika Okulları öğrencisi Adem Azmi Bahadırlı ilçe birinciliğini elde ederken aldığı 0.21 Türkiye geneli yüzdelik dilimle mutluluğunu dile getirdi.
Bahadırlı, hedefinin Hatay fen lisesinde eğitim görmek olduğunu söyledi. İngilizce ve Almanca bilen Bahadırlı’nın babası Halil Bahadırlı, bu başarının elde edilmesinde okul, aile ve öğrenci üçgeninin önemli bir yer tuttuğunu söyleyerek, “Kaliteli ve başarılı olan Özel Şahika Okullarını seçerek çok iyi bir tercih yaptık. Bu okulda değerli öğretmenlerimizin verdiği kaliteli eğitim, aile ve öğrenci üçgeni ile birleşince başarıyı elde ettik. Böyle bir başarıyı alacağımıza zaten inancımızda tamdı. Çok gururlandık, emeği geçen okul yönetimi ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
Özel Reyhanlı Şahika Okulları Kurucusu Kasım Sinoplu yaptığı yazılı açıklamada;“2016 yılından itibaren eğitim öğretim hayatımızda ülkenin geleceğini inşa edecek pırıl pırıl çocuklar yetiştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Şükürler olsun ki en başta ahlaki değerlere sahip, kibar, yeni dünya düzenini ayak uydurabilecek donanımda olan modern, çağdaşlığı ve geleneğini bir arada yaşatabilen ülkesini ve vatanını seven bireyler yetiştirmenin kıvancını yaşıyoruz. Aynı zamanda bu beş eğitim öğretim serüveninde akademik olarak çok ciddi başarılar elde ettik. Örneğin; ilk yılımızda Sümeyye BALTACI isimli öğrencimiz liselere giriş sınavında tüm sorulara doğru cevap verip Türkiye birincisi olarak bizleri onurlandırmıştır. Ayrıca her yıl ilçe birincisi veya ülke ve il genel sıralamasında ciddi başarılara imza atan öğrenciler yetiştirmekteyiz. Tabii ki bu başarılarımızın temelinde toplumun mimarları olarak nitelendirdiğimiz öğretmenlerimizin ve idari kadromuzun büyük rolü vardır. Kurulduğumuz günden bu yana öğretmen kadromuz ; dinamik , başarılı , eğitime gönül vermiş idealist, öğrenciyi merkeze alan vatanına, milletine ve eğitime gönül vermiş bireylerden oluşmaktadır. Bu vesileyle idari kadromuza ve öğretmen arkadaşlarımıza bizlere bu kıvancı yaşattıkları için teşekkür ederim” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.