Mahallelerde hayvan atığı deposu - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 09:34

Mahallelerde hayvan atığı deposu

Mahallelerde hayvan atığı deposu
Son Güncelleme :

25 Temmuz 2017 - 8:57

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’ne bağlı mahallelerde çevre kirliliğini önlemek amacıyla hayvan gübresi atığı depolama alanı yapılıyor.
Hatay’ın büyükşehir olması nedeniyle mahalleye dönüşen bölgelerde çevre kirliğinin önlenmesi ve vatandaşların rahatsız edici kokulardan kurtulması amacıyla belediye Fen işleri Müdürlüğü tarafından hayvan atığı depoları yapılıyor.
Hayvancılık yapılan mahallelerde gelişi güzel dökülen hayvan dışkılarının bir noktada toplanarak hayvan gübresi olarak kullanılmasının sağlanacağını söyleyen Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, vatandaşların çevre ve hava kirliliği ile çevrede oluşan kötü kokudan kurtulacaklarını belirtti. Şanverdi, “Depolarda toplanan atıklar belli periyotlarda tahliye edilerek temizlenecek. Böylece çevre kirliliği önlenecek ve vatandaşlar kötü kokulardan kurtulacak. İlerleyen günlerde hayvan gübresi atığı depoları diğer mahallelere de yapılacaktır” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.