MEB LGS GİRİŞ BİLGİLERİNİ YAYIMLADI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Ağustos 2021 - 05:32

MEB LGS GİRİŞ BİLGİLERİNİ YAYIMLADI

MEB LGS GİRİŞ BİLGİLERİNİ YAYIMLADI
Son Güncelleme :

16 Haziran 2020 - 9:17

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

LGS kapsamında 20 Haziran’da yapılacak merkezi sınavın giriş bilgileri “www.meb.gov.tr” internet adresi ile e-okul üzerinden yayımlandı.
Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, LGS kapsamındaki merkezi sınava girecek öğrenciler, sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgilerine Bakanlığın “http://www.meb.gov.tr/” internet adresi ve e-Okul üzerinden ulaşabilecek.
SINAVDAKİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNİN DETAYLARI BELLİ OLDU
Bakanlık tarafından sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınavda dikkat edilecek hususlara dair illere yazı gönderildi.Yazıda, bina sınav sorumlularının ve salon görevlilerinin, koronavirüs salgını dolayısıyla alması gereken önlemler sıralandı.
Buna göre, sınav görevlileri ve öğrenciler, sınav öncesinde tıbbi maske takılı olarak sınav salonlarına gidecek, sınav görevlileri sınav boyunca maske takmaya devam edecek.
Sınav binası ve sınav salonlarının girişlerinde el antiseptiği, sınav salonunda öğrenci ve görevli sayısı kadar yedek maske bulundurulacak.
İsteyen öğrenciler sınav başladıktan sonra maskelerini çıkarabilecek
Öğrenciler, yerlerine oturduklarında aralarında en az 1 metre mesafe sağlanacak.
Maskeler çıkarılırken ve takılırken lastiklerinden tutulması istenecek. Kullanılmış maskeler ağzı kapaklı çöp kutusuna atılacak. Maske değiştirme söz konusu ise el antiseptiği kullanılacak. Mümkün olan yerlerde pencere açılarak içerinin havalandırılması sağlanacak.
Sınav görevlilerine sınav kurallarına ek olarak Kovid-19 ile ilgili alınacak önlemler konusunda bilgi verilecek. Su içmek isteyenlerin, maskelerini kenarlarında bulunan lastiklerinden tutarak çıkarması, maskelerin ağız ve burnu kapatan ön yüzüne dokunmaması istenecek.
Velilere beklemesi için uygun alan gösterilecek
Öğrenci velileri, sınav binasına ve bahçesine alınmayacak, mümkünse beklemeleri için uygun bir alan gösterilecek.
Kontroller sırasında öğrencilerin sosyal mesafe korunarak alınması ve koridorlarda yığılma oluşturmadan salonlara ulaşması için önlem alınacak.
Soru kitapçıkları okullarda bırakılacak ve 22 Haziran’dan itibaren isteyen öğrenciye verilecek.
Soru kitapçıklarının dağıtımı sırasında cerrahi eldiven kullanılacak.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.