MEB’in Açıköğretim 18 yaş üzerilerle ilgili kararı 3.DÖNEM SINAVI OLMADAN GEÇECEKLER - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2022 - 10:21

MEB’in Açıköğretim 18 yaş üzerilerle ilgili kararı 3.DÖNEM SINAVI OLMADAN GEÇECEKLER

MEB’in Açıköğretim  18 yaş üzerilerle ilgili kararı 3.DÖNEM SINAVI OLMADAN GEÇECEKLER
Son Güncelleme :

03 Ağustos 2020 - 16:24

Bu Haber 21 kez okunmuştur.
reklam

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 18 yaş ve üzeri açık öğretim öğrencileriyle ilgili önemli bir karar aldı. 3’üncü dönem sınavları yapılmaksızın, dönem derslerinin kredilerinin tamamlanması kararı alındı. Bakanlığın bu konudaki açıklaması şöyle.
“Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, ‘hayata mutlu bireyler hazırlamak için her zaman, her yerde, herkese eğitim’ vizyonuyla, ülkemizde ve yurt dışında bulunan vatandaşlara yönelik yüz yüze ve uzaktan eğitim yoluyla çeşitli eğitim fırsatları sunmaktadır.
Zorunlu eğitim çağı dışına çıkmış ve eğitimlerini çeşitli nedenlerle tamamlayamamış vatandaşlarımıza yönelik açık öğretim hizmetleri, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı açık öğretim okulları aracılığıyla yürütülmektedir.
Koronavirüs salgınına karşı ülkemizde yürütülen hızlı ve etkin mücadele kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı olarak 2019-2020 eğitim öğretim yılında örgün eğitime devam eden öğrencilerin, herhangi bir hak kaybına uğramadan 1. dönem aldığı ders notlarıyla bir üst sınıfa geçmeleri veya mezun olmaları sağlanmıştır. Örgün eğitime devam eden öğrencilere sağlanan bu imkandan, açık öğretim okullarına kayıtlı ve 7 Eylül 2020 tarihi itibarıyla 18 yaşından gün almış, 3. dönem sınavlarına katılma şartını taşıyan tüm öğrenciler de faydalanacaktır.
Açık öğretim okullarında öğrenim gören örgün eğitim çağı dışına çıkmış öğrencilerin salgın döneminde yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi, yeni eğitim öğretim yılı kayıtları ve yüz yüze eğitim uygulamalarının zamanında başlatılabilmesi için, açık öğretim okullarının 3. dönem sınavları yapılmış kabul edilerek öğrencilerin 3. dönem kayıt yenilemeleri otomatik olarak yapılarak bir dönemde alabilecekleri toplam ders sayısı kadar ders atanacak ve otomatik olarak atanan bu derslerden öğrenciler başarılı sayılacaktır.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.