Mehmet Ali Turan hedef büyütüyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Kasım 2021 - 23:41

Mehmet Ali Turan hedef büyütüyor

Mehmet Ali Turan hedef büyütüyor
Son Güncelleme :

08 Eylül 2017 - 9:27

Bu Haber 14 kez okunmuştur.
reklam

Suriye’ye ihracata karşılık ithalat izni alan Mehmet Ali Turan, ticaret hacmini arttırmayı hedefliyor.
2016 yılında vergi rekortmeni olan Turan, başladığı ticaret hayatında ihracata karşılık ithalat ve 3. ülkelere transit izni alarak Suriye’den pamuk, mercimek, bakla, çörek otu, kimyon, Antep fıstığı, kişniş, anason, zeytinyağı ve mahlep getirirken Suriye’ye ise gıda maddesi, yaş meyve sebze ve sanayi ürünleri ihraç etti.
M.A.T isimli şirketi ile yoğun geçen iş hayatında hedef büyütmeyi planladığını söyleyen Turan, çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.
Turan, “İhracata karşılık ithalat ve 3. ülkelere transit izni verilmesi konusunda desteklerini esirgemeyen başta Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci olmak üzere AK Parti Hatay Milletvekili ve MKYK Üyesi Fevzi Şanverdi’ye, Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi, Müsteşar Cenap Aşçı, Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş’e teşekkür ediyorum. 2016 yılındaki vergi rekortmenliğimi bu yıl da yenilemek için elimden gelen çabayı göstereceğim” dedi.
Turan, Reyhanlı Cilvegözü Gümrük Kapısı ile Kilis Öncüpınar Gümrük Kapısı’ndan ihracat, ithalat ve 3. ülkelere transit işlemlerini gerçekleştirdiğini de kaydetti.
4bd06ce7-8518-4276-b502-404948ae4901
tur

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.