MERSİN İTALYAN KATOLİK KİLİSESİ’NDEN SURİYELİ TÜRKMENLERE YARDIM « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 10:35

MERSİN İTALYAN KATOLİK KİLİSESİ’NDEN SURİYELİ TÜRKMENLERE YARDIM

MERSİN İTALYAN KATOLİK KİLİSESİ’NDEN SURİYELİ TÜRKMENLERE YARDIM
Son Güncelleme :

16 Şubat 2016 - 8:58

Bu Haber 13 kez okunmuştur.
reklam

Mersin İtalyan Katolik Kilisesi ile birçok bağışçı tarafından Suriyeli Türkmenlere, ana sınıfı için malzeme, ilaç, kuru gıda maddesi ve kışlık giyecek gönderildi.
Suriye Türkmenleri Yaşatma-Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Çelik, Mersin İtalyan Katolik Kilisesi Papaz Pedro ve Sosyal Papazı Henry Leylek’in Suriye Türkmenlerine ana sınıfı için gerekli malzemeleri verdiğini söyledi. Çelik, bunun dışında bir çok bağışçının da gıda, ilaç, kışlık giyecek gibi malzeme verdiğini belirtti.
Reyhanlı’ya getirilen ilaç, gıda malzemesinin çeşitli ilçelerde bulunan Suriyeli Türkmenlere verileceğini belirten Çelik, “Mersin İtalyan Katolik Kilisesi Papaz Pedero ve Sosyal Papazı Henry Leylek, ana sınıfı için sıra ve masalar verdi. Malzemeler açılacak bir ana sınıfında değerlendirilecek. Dernek olarak yardımlarımız sürüyor” dedi. (Haber Merkezi)
dernek-5

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.