Mikro kredi, 7 yılda 2,5 milyon TL kredi dağıttı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Eylül 2021 - 16:48

Mikro kredi, 7 yılda 2,5 milyon TL kredi dağıttı

Mikro kredi, 7 yılda 2,5 milyon TL kredi dağıttı
Son Güncelleme :

05 Aralık 2017 - 8:59

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde, Mikro Kredi Müdürlüğü’nce 7 yılda 2,5 milyon TL kredi dağıtıldı.
Mikro Kredi Şube Müdürü Adnan Ateş, Reyhanlı’da çalışmaya başladıkları 2010 yılından bu yana 1200 üyeye ulaştıklarını, bunlardan 407 üyenin hala aktif olarak iş hayatını sürdürdüğünü söyledi. Üyelerine bu güne kadar toplam 2,5 milyon TL geri ödemeli kredi verdiklerini belirten Ateş, “Kredi verdiğimiz ve iş hayatına başlayan üyelerimizle ilgili hiç sorun yaşamadık. Kredilerin geri ödemesi zamanında ve düzenli yapıldı. Başvuran ve uygun oldukları belirlenen hanımlar aldıkları kredi ile açtıkları iş yerlerinden elde ettikleri gelirle aile bütçelerine önemli katkı sağlıyorlar” dedi.
KUAFÖRLÜK YAPIYOR
Eşinin geliri düşük olduğu için aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla kendi mesleği olan kuaförlüğe yeniden başlayan Fatma Doğru, az olan gelirini arttırmak amacıyla Mikro Kredi’ye başvurdu. Talebinin olumlu karşılanması sonucu aldığı kredi desteği ile iş yerini genişleterek gelirini de arttırdığını söyledi.
Doğru, “Reyhanlı’da Mikro Kredi Müdürlüğü’ne başvurdum. Kısa bir zaman içerisinde de Kredimi kullandım. Aldığım krediyle işimi daha da genişlettim. İlk aylarda gelirim düşüktü, her geçen gün daha da arttı. Aylık 1500 TL kazanıyorum. Bununla da 2 çocuğumun okul harçlıklarını ve evimizin geçimine katkı sağlıyorum” dedi.
Kopyası Resim 004
Resim 012

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.