Mikro Kredi Reyhanlı’da, girişimci kadınlara 10 yılda 5 milyon 300 bin lira kredi verdi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Ağustos 2021 - 06:30

Mikro Kredi Reyhanlı’da, girişimci kadınlara 10 yılda 5 milyon 300 bin lira kredi verdi

Mikro Kredi Reyhanlı’da, girişimci kadınlara 10 yılda 5 milyon 300 bin lira kredi verdi
Son Güncelleme :

20 Ekim 2020 - 9:14

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde Mikro Kredi Şube Müdürü Adnan Ateş, girişimci kadınlara 10 yıl içerisinde toplam 5 milyon 300 bin lira kredi verdiklerini söyledi.
Reyhanlı’da çalışmaya başladığı günden bu yana geçen 10 yılda 1500 üyesine 5 milyon 300 bin lira kredi verdiklerini belirten Ateş, kredi alan üyelerine 2020 yılı başından bu yana ise 850 bin lira kredi desteği sağladıklarını kaydetti.
Geri ödemelerde üyelerine kolaylık sağlamak amacıyla NFC kart sistemi ile mesaj gönderdiklerini hatırlatan Ateş, Kasım ayında QR aracılığı ile taahhüt süreci başlatılacağını söyleyerek, “Dünyada bir ilk olacak. Türkiye’de başlayacak. Ziraat Bankası Mikro Kredi Vakıf Merkezi arasında imzalanan protokolle krediler banka üzerinden yapılıyor. Ayrıca kredi geri ödemeleri de anlaşma sağlanan banka aracılığı ile yapılarak üyelerimizin ödemeleri daha kolay ve seri hale getirilecek” dedi.
Pandemi döneminde herhangi bir aksaklık yaşanmadan proje ve kredi ödemelerinin devam ettiğini sözlerine ekleyen Ateş, Mikro Kredi Şubesinden kredi desteği alan kadın girişimcileri arasında kuaför, bakkal, sebze ve meyve ticareti yapanlar ile temizlik ürünleri işi yapanlarında olduğunu ifade etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.