“Millet darbecilere darbe yaptı” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 19:37

“Millet darbecilere darbe yaptı”

“Millet darbecilere darbe yaptı”
Son Güncelleme :

19 Temmuz 2016 - 13:04

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

TSK’da bulunan bazı cuntacı subayların Türkiye’de darbe girişimi, halkın demokrasiye sahip çıkmasıyla önlendi. Türkiye genelinde milyonlarca kişi, Hatay’da onbinlerce kişi meydanlara çıkarak seçilmiş Cumhurbaşkanını ve Hükümetini savundu.
Yüzlerce kişinin şehit olduğu darbe terörüne devlet el koydu. Olayın failleri binlerce kişi yakalandı. Bu gelişmeler üzerine vatandaşlar, meydanlarda buluşarak sabahlara kadar demokrasi ve özgürlük nöbeti tutmaya başladı
Türkiye tarihine kara bir leke olarak anılacak olan 15 Temmuz Cuma günü saat : 22.00 sıralarında İstanbul ve Ankara merkezli darbe girişimi, halkın karşı darbesiyle önlendi.
Türk Silahlı Kuvvetler içinde emir komuta zinciri dışında gelişen cuntacı subaylar tarafından düzenlenen darbe girişimi, ülkemizde ve dünyada geniş yankılar uyandırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım, Hükümet, Genel Kurmay Başkanlığı ve tüm kurumları hedef alan darbe karşısında milyonlarca kişi sokak ve meydanlara çıkarak demokrasiyi savundu.
Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde ki devlet yanlısı personelin can ve kan bedeli vererek yaptığı mücadele sonrası vatan hainleri, tek tek yakalandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere Cumhurbaşkanı Külliyesi, Gölbaşı Özel Harekat Merkezine F-16 ve helikopterle yapılan saldırılarda çok sayıda şehit verildi. Bu arada darbecilerden de yüzlerce kişinin öldürüldüğü, binlerce kişinin tutuklandığı açıklandı.
Ülke genelinde yaşanan bu gelişmeler karşısında Reyhanlı’da da duyarlı vatandaşlar, Belediye binası önünde toplandı. Cumhur, hem başkanına hem hükümetine hem de demokrasisine sahip çıkarak yedi düvele tarihi mesajlar verdi.
Darbe girişimine tepki eylemine ilçede yaşayan Suriyeliler de destek verdi.
Belediye binası önündeki alanda toplanan Reyhanlılar Türk Bayrakları, Suriyelilerde ellerinde Türk bayrağı ve Özgür Suriye Bayrağı ile yaptıkları eylemde şehitler için dua edildi.
Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı’nın, Hatay’ın, Türkiye’nin 80 milyon insanı ile tarih yazdığını söyleyerek, “Bayrağınıza, Cumhuriyetinize, dininize sahip çıktınız. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra konuşan AK Parti Hatay Milletvekili ve MKYK Üyesi Fevzi Şanverdi, Cumhuriyetine, bayrağına sahip çıkan Reyhanlılara teşekkür ederek şöyle dedi;
“Sizleri tebrik ediyorum. Bu asil duruşunuzla Ay Yıldızlı Bayrağımıza, vatanımıza, devletimize, birlik ve beraberliğimize sahip çıktınız. Tarih yazdınız. Silahlı kuvvetlerimizin içine yerleşmiş bazı hainler bu sahte darbeyle milletimizin iradesine, ümmetimize kast ettiler. Bunların kim için çalıştıklarını çok iyi biliyorsunuz. Bu nedenle de vatanınıza, devletinize sahip çıkmak için nöbet tuttunuz. Türkiye Cumhuriyeti geçmişte nasıl ki Çanakkale zaferini yazdıysa, nasıl ki Sakarya Zaferini yaşattıysa, bu aziz millet 17-25 Aralık sürecinde olduğu gibi 15 Temmuz akşamı da bu zaferi yaşattınız sizleri tebrik ediyorum” dedi.
Konuşmasının bir bölümünde de Suriyelilere hitap etmek için Arapça konuşan Şanverdi, Türkiye’nin kimsesizlerin sahibi olduğunu söyleyerek Suriyelilere de katkılarından dolayı teşekkür etti.
Bu arada, yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı eylemde vatandaşlar, motosikletle, otomobil ve TIR’larla korna çalarak tepkisini gösterdi.
Bu arada Demokrasi nöbeti tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkulu bir şekilde devam ediyor.
(Haber Merkezi)
DSC_0066fevzi şanverdi2653

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.