MİLLETİN ZAFERİ VE ŞEHİTLERİMİZ ANILDI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Ekim 2021 - 07:57

MİLLETİN ZAFERİ VE ŞEHİTLERİMİZ ANILDI

MİLLETİN ZAFERİ VE ŞEHİTLERİMİZ ANILDI
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2019 - 9:08

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Reyhanlı ilçesinde düzenlenen etkinlikte şehitlik ziyaretinde dua edildi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Bayır Mahallesi ve Gültepe Mahallesi’nde Asri mezarlıklardaki şehitlikler ziyaret edildi.
Kaymakam Fatih Çobanoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, askeri ve mülki erkan, 11 Mayıs Şehitler Derneği Başkanı Ahmet Tuna ve üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK başkan ve üyeleri, daire müdürleri ile vatandaşların katıldığı etkinlikte 11 Mayıs Şehitler Derneği ziyaret edildi.
Ziyaretlerde İlçe Müftüsü Murat Akçay dua etti. Daha sonra da belediye binasında 15 Temmuz temalı fotoğraf sergisi gezildi.
Öğleden sonra ise Atike Hanım Camisinde Mevlid-i Şerif okundu ve aksam ise şehitlik anıtından başlayan ve Atatürk Meydanı’nda sona eren demokrasi yürüyüşü yapıldı.
Ardından Belediye binası önünde düzenlenen etkinlikte 11 Mayıs Şehitler Derneği Başkanı Ahmet Tuna, RTSO Başkanı Necmettin Zaroğlu, Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Kaymakam Fatih Çobanoğlu günün anlam ve önemini belirten konuşmalarında, “Devletimizin ve milletimizin 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain darbe girişimine gösterdiği direniş, bu ülkede demokrasiye inancın ne kadar güçlü olduğunu herkese bir kez daha göstermiştir” denildi.
Etkinlikte sinevizyon gösterisi yapıldı. Belediye meydanında toplanan çok sayıda vatandaş, hain saldırıları bir kez daha kınayarak dua etti.
Şiirlerin okunduğu programda saatler 00.13’ü gösterdiğinde tüm Türkiye de olduğu gibi Reyhanlı’da da tüm camilerde selalar okundu. Okunan selanın ardından program son buldu.
Programda vatandaşlara Reyhanlı Belediyesi ve Kızılay tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.