MİLLETİN ZAFERİ VE ŞEHİTLERİMİZ ANILDI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2021 - 15:34

MİLLETİN ZAFERİ VE ŞEHİTLERİMİZ ANILDI

MİLLETİN ZAFERİ VE ŞEHİTLERİMİZ ANILDI
Son Güncelleme :

17 Temmuz 2018 - 8:57

Bu Haber 17 kez okunmuştur.
reklam

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde de törenler düzenlendi, şehitler için dua edildi.
Yeşilova Mahallesi’ndeki şehitlikte başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Şehit mezarları ziyaret edildi, Kuran-ı Kerim tilaveti okunmasından sonra da Reyhanlı İlçe Müftüsü Murat Akçay dua etti.
Törenlere, Kaymakam Fatih Çobanoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Çüter, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Garnizon Komutanı Mehmet Göker, 11 Mayıs Reyhanlı Şehitler Derneği Başkanı Ahmet Tuna, emniyet ve askeri yetkiler, şehit ve gazi aileleri katıldı. Protokol daha sonra da 11 Mayıs Reyhanlı Şehitler Derneği’ni ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Kaymakam Fatih Çobanoğlu, 15 Temmuz şehitleri, 11 Mayıs 2013’te Reyhanlı’daki terör saldırısı ve Zeytin Dalı Harekâtı’ndaki tüm şehitleri rahmetle ve minnetle andıklarını söyleyerek “Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
Protokol üyeleri ve vatandaşlar daha sonra da Reyhanlı Belediye Binasında, Yahya Turan Anadolu Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 15 Temmuz temalı fotoğraf sergisini gezdi.
Öğle namazına müteakip ise 15 Temmuz Şehitleri Tevhid camiinde Mevlid-i Şerif okundu.
‘15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü’ kapsamında protokol üyeleri, STK’lar, iş adamları, vatandaşlar ellerinde Türk Bayraklarıyla Şehitler anıtından belediye meydanına kadar yürüdüler.
Akşam saat 20.00’de ise Belediye binası önünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği devam etti.
Belediye meydanında düzenlenen etkinlikte, 15 Temmuz hainlerinin yaptığı kalkışmada, Türk Milletinin gösterdiği milli birlik ve beraberlik dile getirildi.
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, Belediye Başkanı Mimar Mehmet Çüter, Kaymakam Fatih Çobanoğlu, 11 Mayıs Şehitler Derneği başkanı Ahmet Tuna, Kıbrıs ve Kore Gazileri Derneği Şube Başkanı Ali Varan birer konuşma yaparak, 15 Temmuz’da gerçekleştiren hain kalkışmada Türk Milletinin cesaretini ve canını korkusuzca feda etmesini dile getirdiler.
Belediye meydanında toplanan çok sayıda vatandaş, hain saldırıları bir kez daha kınadılar.
Şiirlerin okunduğu programda saatler 00.13’ü gösterdiğinde tüm Türkiye de olduğu gibi Reyhanlı’da da tüm camilerde selalar okundu. Okunan selanın ardından program son buldu. Programın ardından kimi vatandaşlar ise demokrasi nöbetlerine devam etti.
Gece geç saatlere kadar süren programda vatandaşlara Reyhanlı Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.
YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.