MİLLETVEKİLİ ERTEM, HATAY’IN ELEKTRİK SORUNUNU TBMM’YE TAŞIDI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 06:14

MİLLETVEKİLİ ERTEM, HATAY’IN ELEKTRİK SORUNUNU TBMM’YE TAŞIDI

MİLLETVEKİLİ ERTEM,  HATAY’IN ELEKTRİK SORUNUNU  TBMM’YE TAŞIDI
Son Güncelleme :

14 Ekim 2016 - 11:09

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

Hatay CHP Milletvekili Birol Ertem, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın cevaplandırması isteğiyle Hatay’daki elektrik kesintilerine ilişkin bir dilekçeyi TBMM başkanlığına verdi.
Milletvekili Ertem yazılı önergesinde şunları belirtti “
2005 yılında Adana, Gaziantep, Hatay, Kilis ve Osmaniye’ ye elektrik dağıtımı vermek üzere kurulan “ Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş ( Toroslar EDAŞ) ‘ nin bütün hisseleri 15 Mart 2013 yılında Enerjisa tarafından satın alınarak özelleştirilmiştir. Bu özelleştirme sonucu Enerjisa’ nın gerekli yatırımları yapmaması ve Toroslar EDAŞ’ın uygulamaları sebebiyle Hataylılar uzun süreli elektrik kesintileri yaşamaktadırlar. Alt yapı yetersizliği sonucu sık sık kesilen elektrikler büyük zarara yol açmaktadır. Rutin haline gelen bu kesintiler; vatandaşlarımızı maddi manevi mağdur etmekte, üreticiyi zora sokmakta ve esnafı erken saatte kepenk kapatma noktasına getirmektedir.
Bu çerçevede;
1) Hatay’da sıklıkla yaşanan elektrik kesintilerinin nedenleri nelerdir? Hataydaki elektrik kesintileri sorunu ne zaman çözülecektir?
2) 3 yıldır yaşanan elektrik kesintilerinin giderilmemesi bakanlığınız tarafından nasıl değerlendirilmektedir?
3) Uzun süreli elektrik kesintisi sonucu Hataylıların yaşadığı mağduriyeti gidermek için ne gibi önlemler almayı düşünüyorsunuz?
4) Elektrikteki aksaklıkların giderilmemesinin sebebi Toroslar EDAŞ’ın yeterli ekip ve personel bulundurmaması mıdır?
5) Alt yapı yetersizliğinden kaynaklı sorunların çözümü için şirketlerle görüşülmesi planlanmakta mıdır?
6) Özelleştirme sonucu artan elektrik fiyatlarının düşürülmesi için yaptığınız bir çalışma var mıdır?

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.