MİLLETVEKİLİ KAŞIKÇI; “ÖĞRETMENLERİMİZ SINAVSIZ KADROYA ALINMALI” - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

2 Aralık 2023 - 13:18

MİLLETVEKİLİ KAŞIKÇI; “ÖĞRETMENLERİMİZ SINAVSIZ KADROYA ALINMALI”

MİLLETVEKİLİ KAŞIKÇI; “ÖĞRETMENLERİMİZ SINAVSIZ KADROYA ALINMALI”
Son Güncelleme :

13 Kasım 2023 - 17:15

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı, 6 Şubat Depremi sonrası işlerini kaybeden özel okul çalışanı öğretmenlerin sınavsız kadroya alınmasını desteklediklerini söyledi.
TBMM’sinin genel kurulunda gündem dışı söz alan MHP Milletvekili Kaşıkçı, “6 Şubat depreminin yıkıcı etkisi sebebi ile birçok vatandaşımız çevre illere göç etmek zorunda kaldı. Depremden birçok sektör gibi eğitim sektörü de olumsuz etkilendi. Bölgede faaliyet gösteren özel okullarda görev yapan birçok öğretmen, mağdur oldu. Başka şehirlerde hayatta kalma mücadelesi veren bu öğretmen kardeşlerimize, tıpkı 1999 Düzce depremi sonrasında olduğu gibi bir kereye mahsus, kamuya sınavsız atanma hakkı tanınması gerekmektedir. Yetişmiş ve yetenekli öğretmenlerin kamuya kazandırılması ilimize tekrar geri dönüş için önemli bir adım olacaktır. 11 deprem bölgesindeki özel sektör çalışanı öğretmenlerimize hepimizin destek olmasını diliyorum” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.