Milletvekili Lütfi Kaşıkçı sözünü tuttu « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Ekim 2021 - 06:56

Milletvekili Lütfi Kaşıkçı sözünü tuttu

Milletvekili Lütfi Kaşıkçı  sözünü tuttu
Son Güncelleme :

21 Ocak 2020 - 9:23

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı geçtiğimiz hafta Hatay’da bulunan şoför esnafının sorunların dinleyerek gerekli çalışmaları yapacağının sözünü vermişti. Milletvekili Kaşıkçı verdiği sözü yerine getirerek 15 MHP milletvekili ile birlikte Meclis’te düzenledikleri basın toplantısında nakliyeci esnafın sorunlarının çözülmesini istedi.
Milletvekili Kaşıkçı, esnafın emeğinin karşılığını alamadığını belirtti. Kaşıkçı, “Hatay, Türkiye’nin ikinci büyük tır filosuna sahip bir şehir. Dijital takometre uygulaması bu nedenle Hatay’da kendini oldukça fazla hissettirdi. Şoför esnaflarımızın üstünden herhangi bir siyasi istismar oluşturmadan onlara söz verdiğimiz gibi bu yüce meclis çatısı altında kıymetli MHP Milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte onların sıkıntılarını paylaşmak istiyoruz. Kırıkhan ve Payas’ta şoför esnafımızla yaptığımız istişarelerde dijital takometre uygulamasının kötü olmadığını seyahat halindeyken şoförlerin rahatlığıyla ilgili bir düzenleme olduğunu ancak mevcut şartlar altında şuan için Türkiye’de bir alt yapı eksikliği olduğunu ve bundan dolayı da 4 buçuk saat artı 4 buçuk saat uygulamasının saat olarak daha da genişlemesi gerektiğini ifade ettim. Hatay’da uluslararası nakliye taşımacılığı oldukça yaygın. Örneğin İran’dan bir yük yüklenir ve esnafımıza İran’dan 2 gün içerisinde çıkması gerektiği söylenir ancak dijital takometre uygulaması bu sürenin 2 günden fazla süreceğini o zaman İran’da sıkıntılarla karşılaşacaklarını ifade ederler. Bazı ülkelerde bazı bölgelerde güvenlik nedenlerinden dolayı güvenli bölgeyi hızlı geçmesi gerekecek ama yine dijital takometre uygulaması ile bunu yapamayacak. Bu esnaflarımız hiç değilse 6 aylık uzatma döneminde uluslararası nakliye yapan esnafların hiç değilse yurt dışında olduğu dönem dâhilinde bu uygulamadan muaf tutulmayı istemekteler. Yine bir diğer sıkıntıda e-fatura meselesi var. E-fatura durumunda şoförlerimizin durumu ortada esnafımız e-faturaya verilerin sisteme girilme meselesini yük aldıkları yere bırakılmasını ve şoförlerin bu sıkıntıdan kurtulması gerektiğini ifade ediyorlar. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak hepimizi hayatlarına dokunan şoför esnafımızın hiçbir siyasi istismar yapmadan yanlarında olacağımıza söz vermiştik ve TBMM çatısı altında ifade edeceğimizi söylemiştik bundan sonra da onların sorunları ile yakinen ilgilenip çözmeye çalışacağız” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.