MİLLETVEKİLİ ŞANVERDİ, HATAY’IN YOL SORUNLARINI DİLE GETİRDİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 23:26

MİLLETVEKİLİ ŞANVERDİ, HATAY’IN YOL SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

MİLLETVEKİLİ ŞANVERDİ, HATAY’IN YOL SORUNLARINI DİLE GETİRDİ
Son Güncelleme :

20 Aralık 2019 - 9:23

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, Hatay’ın yol sorunlarının çözülmesini ve Amanos Tüneli projesinin bir an önce hayata geçirilmesi gerekliliğini dile getirdi.
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi TBMM kürsüsünden Hatay’ımız için büyük önem arz eden; 20 km olan, ihalesi yapılmış Antakya-Altınözü duble yolunun biran önce bitirilmesini, Amanos Tüneli Projesinin bir an önce başlatılmasını, Belen – Cilvegözü arası otoyol ihalesinin yapılmasını, Toprakkale – İskenderun duble yolunun BSK asfalt yapılmasını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cavid Turhan’dan istedi.
Milletvekili Şanverdi, 2020 yılı TBMM Bütçe görüşmelerinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bütçesi üzerine yaptığı konuşmada; “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın hizmetleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Hatay’da da durmadan devam etmektedir. İşte en son Antakya-Hassa-İslahiye duble yolu asfalt çalışması tamamlanarak hizmete açılmıştır. Antakya-Yayladağı duble yolu çalışması tamamlanmak üzeredir. Reyhanlı- Kırıkhan duble yolu ve Antakya – Reyhanlı-Cilvegözü duble yolu BSK asfalt çalışmaları da şu anda devam etmektedir. Arsuz-Samandağı yolu da inşallah 2020 yılı içerisinde bitirilecektir.
Bu vesileyle ilimize yapılan çalışmalarından dolayı Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum.
Hatay’ın çılgın projesi olan Amanos Tüneli projesinin tamamlandığını biliyorum. Bu projenin inşaatına bir an önce başlanmasının dört gözle bekliyoruz. Belen-Cilvegözü arası otoyol ihalesinin yapılmasını, Toprakkale-İskenderun duble yolunun BSK asfalt yapılmasını, ayrıca Hatay’ımız için büyük önem arz eden 20 km olan, ihalesi yapılmış Antakya-Altınözü duble yolunun biran önce bitirilmesini Sayın Bakanımızdan talep ediyorum.
Cumhurbaşkanı kararıyla Toprakkale- İskenderun otoyolunda İskenderun – Payas arası ücretsiz hale gelmiştir. Bu karardan dolayı Dünya Lideri Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu kararın genişletilerek Erzin-Payas arasının da ücretsiz hale gelmesini istediğimizi buradan belirtmek istiyorum” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.