Milletvekili Şanverdi; İhracata karşılık ithalat izni verilecek - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Mayıs 2024 - 19:03

Milletvekili Şanverdi; İhracata karşılık ithalat izni verilecek

Milletvekili Şanverdi; İhracata karşılık ithalat izni verilecek
Son Güncelleme :

06 Mart 2019 - 11:33

Bu Haber 75 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile yaptığı görüşmede, Hataylı tüccarların, ihracata karşılık ithalat izni verilmesi için yaptığı talebe olumlu cevap aldığını söyleyerek, bakan Pekcan’ın olumlu yaklaştığını ve izin vereceklerini belirtti.
Ticaret Bakanı Pekcan’ın Hatay ziyareti sırasında inceleme ve denetleme yaptığı Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan yapılacak ihracata karşılık ithalat izni verilmesi gündeme geldi. Milletvekili Şanverdi, Hataylı tüccarların, özellikle Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan Suriye’ye gerçekleştirdikleri ihracat miktarı kadar bu ülkeden de ithalat yapabilmeleri için gerekli iznin verilmesini talep etti. İç savaş nedeniyle yıllardır mağdur olan tüccarların sıkıntılarının giderilmesi için önemli bir adım olacağını belirten Şanverdi, Bakan Pekcan’ın olumlu cevap verdiğini belirterek şöyle dedi;
“Bakanımızla yaptığımız görüşmede tüccarlarımızın iç savaş nedeniyle içerisinde bulundukları sıkıntıları dile getirdim. İthalat izni verilmesi ile de rahat bir nefes almalarını sağlamak amacıyla böyle bir iznin verilmesinin yararlı olacağını söyledim. Bakanımızda olumlu yaklaştı ve tüccarların Suriye’ye yaptıkları ihracat miktarı kadar ithalat yapmalarına izin vereceklerini söyledi.”
Cilvegözü’nden Suriye’ye ihracat yapan tüccarlarda izin konusuna memnun olduklarını belirterek, iç savaş nedeniyle yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi yönünde ihracata karşılık ithalat izni verilmesinden dolayı konuyu gündeme getiren Milletvekili Şanverdi’ye ve Ticaret Bakanı Pekcan’a teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    YORUM YAP

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    DÖVİZ KURU

    BIST100
    DOLAR
    EURO
    BITCOIN
    ÇEYREK ALTIN
    GRAM ALTIN