MİLLETVEKİLİ ŞANVERDİ: SOĞAN HASADINDA SIKINTI YAŞANMAYACAK « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

12 Mayıs 2021 - 20:36

MİLLETVEKİLİ ŞANVERDİ: SOĞAN HASADINDA SIKINTI YAŞANMAYACAK

MİLLETVEKİLİ ŞANVERDİ: SOĞAN HASADINDA SIKINTI YAŞANMAYACAK
Son Güncelleme :

09 Nisan 2020 - 13:59

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

TBMM Tarım Komisyonu Üyesi AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, bitkisel üretimin devamlılığı konusunda Korona Virüs dolayısıyla çiftçilerin hiçbir sıkıntı yaşamaması için her türlü tedbiri almaya çalıştıklarını söyledi.
Hatay ilimizde özellikle Reyhanlı bölgesinde yetiştirilen erkenci (turfanda) soğan 15-20 gün sonra toplanmaya başlanacak. Ürünü toplayacak olan mevsimlik işçilerin bölgemize gelişleri konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmayacağını belirten Şanverdi yaptığı açıklamada, “Çiftçilerimizin İlçe Tarım Müdürlüklerine başvurmaları yeterli olacak. Başvurunun ardından mevsimlik işçilere bulundukları valiliklerce yol izni düzenlenerek mevsimlik işçilerin Hatay’a gelmeleri sağlanacak. Ayrıca 65 yaş üstü çiftçilerimizin İlçe Tarım Müdürlüklerine başvurmaları durumunda kendilerine izin belgesi de düzenlenecek. Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü çiftçilerimizin durumunu Tarım Bakan Yardımcısı ile bizzat görüştüğünü ve 65 yaş üstü çiftçilerin sıkıntı yaşamamaları için gerekli kolaylıklar sağlanacak” dedi.
Milletvekili Şanverdi, korona virüsü yenmek için Hükümetimiz ve milletimiz topyekûn mücadele ederken çiftçilerimizin yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmak için çiftçilerimizle, ziraat odalarıyla, ilçe tarım müdürlükleriyle sürekli irtibat içinde olduklarını ve çiftçilerimize her daim destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.