Milletvekili Şanverdi; “Türkiye gündem belirleyen ülke konumundadır” - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 06:54

Milletvekili Şanverdi; “Türkiye gündem belirleyen ülke konumundadır”

Milletvekili Şanverdi; “Türkiye gündem belirleyen ülke konumundadır”
Son Güncelleme :

15 Kasım 2016 - 8:16

Bu Haber 12 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Türkiye’nin artık gündem takip eden ülke olmaktan çıktığını ve gündem belirleyen ülke konumuna geldiğini söyledi.
AK PARTİ Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi İl başkanlığı tarafından Reyhanlı İlçesi’nde düzenlenen “Cumhur’ Başkanlığa’ Hazır” konferansına katıldı. Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen ve AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ve İlçe Başkanı Musa Yüksekgönül ile partililer ve sandık kurulu görevlilerinin katıldığı “Cumhur ‘ Başkanlığa’ Hazır” konulu toplantıda konuşan Milletvekili Şanverdi, Türkiye’nin AK Parti ile istikrarlı siyasete kavuştuğunu, Türkiye’nin artık gündem takip eden ülke konumundan çıkıp, gündem belirleyen ülke konumuna geldiğini söyledi.
Muassır medeniyetler seviyesine ulaşmış tüm ülkelere bakıldığında arkasında yatan tek gerçeğin siyasi istikrar olduğunu ifade eden Şanverdi şöyle konuştu;
“Biz büyük Türkiye diyoruz. Bunun içinde Türkiye’de mutlaka siyasi istikrarı sağlamamız lazım, bunun yolu da başkanlık sisteminden geçiyor. Türkiye AK Parti ile siyasi istikrara kavuşmuştur. Bu ülkeyi kurtaracak tek sistem başkanlık sistemidir. Şu anda siyasi partiler arasında görüşmelerimiz devam ediyor. Bütçe görüşmeleri var, yeni anayasa taslağımız var, bunun müzakerelerini ortaya koyacağız ve arkasından meclise getireceğiz. Yeni yapmış olduğumuz bu anayasa 367 den geçse dahi mutlaka milletin huzuruna gelecektir, milletin vereceği karara da saygı duyacağız. AK Parti olarak hedefimiz 2023, 2035, 2053, 2071 tür” diye konuştu.
Bu arada İl Başkanı Atıç, İlçe Başkanı Yüksekgönül ve Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, başkanlık sistemine hazır olduklarını söylediler.
(Haber Merkezi)
1110

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.