MİLLETVEKİLİ TOKDEMİR, “ÇİFTÇİMİZİN FERYADI DUYULMALIDIR” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Temmuz 2021 - 20:24

MİLLETVEKİLİ TOKDEMİR, “ÇİFTÇİMİZİN FERYADI DUYULMALIDIR”

MİLLETVEKİLİ TOKDEMİR,  “ÇİFTÇİMİZİN FERYADI DUYULMALIDIR”
Son Güncelleme :

03 Eylül 2020 - 17:59

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

CHP Hatay Milletvekili ve Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi İsmet Tokdemir, “Pamuk hasat dönemi yaklaşıyor, tedbirlerimizi alalım” uyarısında bulundu.
Tokdemir yaptığı yazılı açıklamada, “Amik Ovamızda, çiftçilerimizin yüksek elektrik faturaları, mazot, gübre ve ilaç fiyatlarıyla ektiği pamuk mahsulünün hasat dönemi yaklaşıyor. Kilogram fiyatı en az 5 TL, destekleme prim fiyatı da kilo başına en az 1,5 TL olarak açıklanmalıdır. Ülke genelinde ürettiğimiz pamuğun iki katını dış ülkelerden ithal ediyoruz. İthalata son verip kendi çiftçimiz tam manasıyla desteklenip üretim arttırılmalıdır. Tarımsal sulamada baraj imkanlarından yararlanan çiftçilerimiz ile yüksek elektrik faturaları ödeyerek elektrik gücüyle sulama yapan çiftçilerimiz arasında, destekleme primlerinin sulama yöntemi dikkate alınarak adalet sağlanmalıdır. Barajı henüz bitirilmeyen yüksek elektrik faturaları karşısında perişan olan çiftçimizin feryadı duyulmalıdır. Bu uyarılarımız dikkate alınmazsa çiftçilerimiz çok büyük zararlar edecek, önümüzdeki yıllarda kimse pamuk ekemeyecek, ülkemiz yüksek döviz ödemeleriyle pamukta da dışa tam bağımlı hale gelecektir. Çok geç olmadan ülkemiz için, çiftçimiz için tedbirleri alalım” açıklamasında bulundu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.