Milletvekili Topal’dan 3600 Çıkışı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 06:28

Milletvekili Topal’dan 3600 Çıkışı

Milletvekili  Topal’dan 3600 Çıkışı
Son Güncelleme :

27 Haziran 2022 - 19:37

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam
CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hükumete 3600 ek gösterge ile ilgili sorular sordu. 
Cumhurbaşkanı’nın 3600 ek gösterge ile birçok defa dile getirdiği sözlerin bu güne kadar gerçekleşmediğini ifade eden Topal, TBMM Genel kurulunda Hükümeti eleştirerek yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi:
“Verilen sözler hâlâ bugüne kadar yerine getirilmedi. 3600 ek gösterge polislere, din         görevlilerine, sağlık emekçilerine söz verilmişti, bir türlü yerine  getirilmedi.. AK Partili arkadaşlar, Sayın Cumhurbaşkanına hatırlatmıyor musunuz? Sayın Cumhurbaşkanı çıkıyor, söz veriyor ama bir türlü sözünü yerine getirmiyor.
Şimdi, yetkili sendika BÜRO MEMUR-SEN bütün milletvekillerine mektup gönderiyor. Diğer memurlara da verilmesi gerektiğini söylüyorlar, bizde buradan söylüyoruz, çağrıda bulunuyoruz: Polislere, sağlık emekçilerine, din görevlilerine ve diğer tüm memurlara 3600 ek göstergeyi ne zaman getireceksiniz? Verilen sözleri bir kez daha hatırlatıyoruz. İşsizlik ordusu yaratıldı Türkiye'de. EYT'liler hala çözüm bekliyor.  Gerçekten ciddi anlamda sıkıntıdalar, onların da işini çözmüyorsunuz "Çözeceğiz." diyorsunuz, çözmüyorsunuz. Ne zaman çözeceksiniz? Çözülmesini bir an önce talep ediyoruz onlar adına.” 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.